Başkan Cengiz Ergün Miraç Kandili’ni Kutladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm Manisalıların kandilini tebrik etti.

Yerel 01.04.2019, 16:56 01.04.2019, 17:00
Başkan Cengiz Ergün Miraç Kandili’ni Kutladı

Miraç Kandili dolayısıyla tüm Manisalıların kandilini tebrik eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün şu mesajı verdi.

Miraç Kandili vesilesiyle bir mesaj yayımlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mesajında şunlara yer verdi: “Salı gecesini Çarşamba’ya bağlayan gece, mübarek Miraç Kandili’ni idrak edeceğiz. Bu kutlu gecede Peygamberimiz Hz. Muhammed, Allah katına çıkmış ve bu kutlu yolculuğundan müjdelerle dönmüştür.

Namazın 5 vakit olarak düzenlenmesi ve şirk koşmayan herkesin cennetle müjdelendiği bu kutlu yolculuğun anlamlarını iyi idrak etmeli, Müslümanlığın öğretilerini iyi kavramamız gerektiğini düşünüyorum. Bu kutlu gecede tövbe kapılarının ardına kadar açıldığını fırsat bilerek, küskünlüklere, dargınlıklara son vermeli, Müslümanların kardeş olduğu olgusundan ayrılmamalıyız. Bu duygularla mübarek Miraç Kandili’nin ülkemize milletimize, Manisa’mıza ve tüm İslam alemine sağlık, huzur, mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm hemşehrilerimin kandinili tebrik ediyorum”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu