Başkan Demir; Alaçam ve Yakakent'te Muhtarlar İle Buluştu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstişare ve Değerlendirme Toplantıları kapsamında Alçam ve Yakakent ilçelerinde muhtarlarla bir araya geldi.

Yerel 18.07.2019, 19:54 18.07.2019, 20:58
Başkan Demir; Alaçam ve Yakakent'te Muhtarlar İle Buluştu

Alaçam ve Yakakent ilçelerinde muhtarlar ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bütün sorunları en kısa zamanda çözeceklerini söyledi.

Başkan Demir, Muhtarlarla İstişare ve değerlendirme Toplantıları kapsamında Yakakent ve Alaçam ilçelerinde muhtarlarla bir araya gelerek, "5 yılda yol, içme suyu, kanalizasyon gibi konularda taleplerinizi yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

ÖNÜMÜZDE 5 YIL VAR

Muhtarların talep ve önerilerini dinleyen Mustafa Demir, İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın ilki Yakakent'te gerçekleştirdi. Burada muhtarlarla bir araya gelen Başkan Demir; "Büyükşehir ve ilçe ayrımını kaldırıp, iş birliği içinde çok güzel hizmetlere imza atmak için yollardayız. Önümüzde bir 5 yıl var. Ciddi bir koordinasyona ihtiyacımız olacak. 5 yılda yol, içme suyu, kanalizasyon gibi konularda taleplerinizi yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız" dedi.

TOPLUMSAL BİRLİK

Bu istişare toplantısında bir ortak hedefin, bir gelecek tasarrufunun da oluşmasına katkı sağlamak istediklerini dile getiren Başkan Demir, "Bundan sonrasını hep birlikte inşaa edeceğiz, birlikte gözlemleyeceğiz. Objektif, sağlıklı bir şekilde toplumsal birlikteliği, bütünlüğünü sağlamayı hedefliyoruz. Hizmetimizin merkezinde hakkaniyet olacak" diye konuştu.

YAKAKENT - TURİZM

Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma toplantıda söz alarak, ilçelerinin turizm alanında Büyükşehir Belediyesi'nin de katkılarıyla büyük yol kat ettiğini belirtti. Başkan Kıyma, "Toplantımızın sonuçları itibariyle hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yakakent Samsun'da 17 ilçe arasında merkezinin denize sıfır konuşlandığı tek ilçe. Yakakent, Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle turizm alanında ilerlemeye devam edecek" dedi.

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Toplantıda ortak hareket ve hedeflerle ilgili konuşan Kaymakam Vekili Fikret Zaman, "Büyükşehir Belediye Başkanımız'ın muhtarların sorunlarını birebir dinliyor olması büyük bir fırsat ve avantaj. Sorunların çözümü için birlikte çalışacağız. Başkanımıza ilçemize teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum. Toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ

Yakakent'in ardından Alaçam İlçesi'nde muhtarlar ile bir araya gelen Mustafa Demir, "Alaçam'da bulunan 65 mahallemizin sorunlarının tespitini yaptık. Hayırlısıyla bu sorunlara en kısa zamanda çözüm üreteceğiz" diyerek, tüm alt yapı sorunların çözmeyi hedeflediklerini belirterek konuşmasını şöyle tamamladı,

ALT YAPI SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Başkan Demir ayrıca, Alaçam Belediye Başkanı İlyas Acar, Büyükşehir Belediyesi ve Alaçam Belediyesi bürokratlarıyla birlikte, mahallelerin taleplerinin karşılanması ve Alaçam'a yönelik yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Demir, "İlçelerimizin yol, içme suyu ve kanalizasyon sorunları başta olmak üzere tüm alt yapı sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)