Başkan Demir, Salıpazarı ve Terme'de SEL bölgesinde

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sağanak yağışın sele yol açtığı Salıpazarı ve Terme İlçesi'ne gitti. Hasar tespit çalışmasında bulundunan Demir, "Mağduriyet önlenecek, yaralar sarılacak" dedi.

Yerel 24.08.2019, 14:50 06.11.2019, 15:12
Başkan Demir, Salıpazarı ve Terme'de SEL bölgesinde

Sağanak yağışın sele yol açtığı Salıpazarı ve Terme İlçesi'ne giderek hasar tespit çalışmasında bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mağduriyetlerin önleneceğini, yaraların sarılacağını söyledi.

Başkan Mustafa Demir, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter İlhan Bayram, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal, SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız ile birlikte Salıpazarı ve Terme İlçesinde incelemelerde bulundu. Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül ve Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ile birlikte sel bölgesini ziyaret etti.

Metrekareye 140 kg yağış düştüğünü hatırlatan Başkan Demir, Aşırı yağışlar sonucu sel felaketi yaşayan Salıpazarı’nda 2 vatandaşın kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduklarını kaydederek, "Metrekareye 140 kg yağış düştü. Sel felaketinin yaşandığı andan itibaren tüm birimlerimiz bölgeye anında ulaştılar. Ekiplerimiz Salıpazarı ve Terme’de hayatın normale dönmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor” dedi.

Aksaklıklar Gideriliyor

Başkan Demir, tüm ekiplerin bölgede yaşayan vatandaşlar için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirterek, "Bölge halkımızın müsterih olmasını istiyorum. En kısa zamanda yapılan çalışmalarla birlikte bölgede hayatı normale döndüreceğiz. Özellikle alt yapıda meydana gelen tüm aksaklıkları da en kısa sürede gidereceğiz. Salıpazarı ve Terme halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)