Başkan Demirtaş, En Kutsal İrade Halkın İradesidir

Necattin Demirtaş meclis toplantısında 104 emekli amiralin vermiş olduğu bildiri kınayarak en kutsal iradenin halkın iradesi olduğunu söyledi.

Yerel 05.04.2021, 17:09 05.04.2021, 17:33
Başkan Demirtaş, En Kutsal İrade Halkın İradesidir

İlkadım Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı ikinci oturumu Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Demirtaş meclis toplantısında 103 emekli amiralin bildirisini kınayarak en kutsal irade halkın iradesidir ifadelerine yer verdi.

İlkadım Belediyesi Hizmet Binası konferans salonunda yapılan toplantıda Nisan ayı birinci oturumunda komisyona havale edilen 4 gündem maddesinin görüşüldü. toplantıda 2 gündem maddesi oy çokluğu ile kabul gördü. diğer 2 gündem maddesi beklemeye alındı.

Türkiye demokratik hukuk devletidir

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin ortak açıklama yapan 104 emekli amiral ile ilgili bildiri hakkında söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Yılmaz, ”En kutsal irade halkın iradesidir Türkiye demokratik hukuk devletidir. Cuntacıların ve vesairecilerin değil milletin sözünün geçtiği ülkemizde,103 Amiralin haddini aşan ifadelerle yazmış oldukları bildirinin hiçbir anlamı yoktur. Mavi vatan olarak gördüğümüz tüm denizlerde, hak ve menfaatlerimiz için meşru bir mücadele  verirken  millet iradesine karşı kullanılan bu bildirgeyi şiddetle kınıyoruz” dedi.

En kutsal irade halkın iradesidir

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 70 muhtırasını , 80 ihtilalini ve 28 Şubatı gördüklerini belirterek, "Ortalaması 70 yaşını geçen bu yiğitler o zaman görev başındayken bu ülkeyi çok seviyorlardı da ne yaptılar? Şimdi emekli olmuşlar, hepsi bir araya gelmişler ülke için bi şeyler yapmaya çalışıyorlar. Böyle bişeye teşebbüs etmeleri bile gayri ahlaki bir durum bence ciddiye alacak bir durum olarak bile görmüyorum. Puslu bir havamı var ortada? bunlar bir vaziyet çıkartmak mı istiyorlar? böyle bir şüpheye kapıldım. Benim gördüğüm tablo bu millet her şeye rağmen demokrasiye olan inancını iyice pektişmiş.15 Temmuzda bile bu millet en olumsuz şartlarda bile tankları önüne durmayı becerebildi. Böyle bir darbe olayının tekrar olacağına ihtimal bile vermiyorum. En kutsal irade halkın iradesidir” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)