Başkan Demirtaş, Kahvehane Esnafına 500 Tl’lik Para Desteği Verdi

Necattin Demirtaş, “Biz imece kültürünü atalarımızdan öğrendik. Bu kez de esnafımız için dayanışma çağrısı yapıyoruz. Ön ödeme yaparak esnafımıza yaşam desteği oluyoruz” dedi.

Yerel 28.04.2021, 21:45
Başkan Demirtaş, Kahvehane Esnafına 500 Tl’lik Para Desteği Verdi

İlkadım Belediyesi Koronavirüs Mağduru Kahvehane Esnafına 500 Tl’lik Para Desteğinde bulundu.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Biz imece kültürünü atalarımızdan öğrendik. Bu kez de esnafımız için dayanışma çağrısı yapıyoruz. Ön ödeme yaparak esnafımıza yaşam desteği oluyoruz” dedi.

Ülke genelinde örnek proje ve çalışmalarla adından söz ettiren Demirtaş, İlçe genelindeki kahvehane sektöründe faaliyet gösteren esnafa pandemi nedeniyle yaşadığı ekonomik sıkıntıları hafifletecek yeni bir destek kampanyası başlattı.

198 Esnafa 500 TL’lik nakit desteği

 İlkadım Belediyesi, kahvehane sektöründeki esnafa nakit para desteği sunacak.270 sayılı encümen kararı doğrultusunda karara bağlanan 500 TL nakit desteğinden Sosyal Yardım Müdürlüğü tarafından tespit edilen ,meslek odasında kaydı ve kahvehane işyeri ruhsatını bulunan 198 işyeri yararlanacak.

Kahvehane ruhsatı olup oyun oynatmayan çay ocağı gibi hizmet veren kişiler ise çay ocağı işletmeciliği olarak değerlendirilerek yapılacak yardımlardan muaf tutulacak.

“Sadece iyi günde değil kötü günde de esnafımızın yanındayız”

Yapılacak destek kampanyası hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınında iş yeri kapanan kahvehane esnafımıza 500 lira destek verme kararı aldık. Salgınının başladığı Mart ayında itibaren ilçemizde her alanda örnek çalışma dayanışmalara imza attık. Bu dayanışma ruhuyla depremzede yurttaşlarımınız yarasını hep birlikte sardık. Biz imece kültürünü atalarımızdan öğrendik. Bu kadim kültürün temelinde zaten dayanışma ruhu var. Şimdi bir kez daha esnafımız için harekete geçmemiz gerekiyor. Birbirimize ne kadar sahip çıkarsak o kadar güçlüyüz. Biz belediye olarak bu sürecin başından beri elimizden gelen desteği gösterdik. Bugün de sorunlarının çözümüne küçük de olsa bir katkımız olsun düşüncesiyle böyle bir destek kararı aldık. Çorbada tuzumuz olsun istedik. Hayatı birlikte paylaşacağız, ihtiyacı olanın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)