Başkan Demirtaş, Miraç Kandilini Kutladı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, bütün İslâm âleminin ve İlkadım’lı hemşerilerinin Miraç Kandilini kutladı.

Yerel 09.03.2021, 18:39 09.03.2021, 19:07
Başkan Demirtaş, Miraç Kandilini Kutladı

Bütün İslâm âleminin ve İlkadım’lı hemşerilerinin Miraç Kandilini kutlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Miraç bir yükseliştir, bir hedeftir." dedi.

Miraç, Yüce Mertebelere ulaşmaktır

Başkan Necattin Demirtaş, Miraç’ın Peygamberimiz Hz. Muhammet (SAV)’in şahsında, insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku olduğunu ifade ederek, "Mübarek üç ayları idrak ettiğimiz bu günlerde, içinde barındırdığı en nadide gecelerden olan Miraç Kandiline erişmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu gecenin özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakârlık, paylaşma, sorumluluk ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek yüce mertebelere erişmek vardır’’ dedi.

Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum

Miraç Kandilinin, pandemi sürecinden ve insanlığı sarıp sarmalayan virüs salgınından kurtulmaya vesile olmasını da dileyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ‘’Miraç bir yükseliştir, bir hedeftir. Bu mübarek gecede yüce dinimiz İslam’ın ’yaratılanı severiz yaratandan ötürü’ prensibini hatırlayıp gönül kapılarımızı herkese açarak, sevgi, saygı ve hoş görü ortamının kurulmasına, birlik beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Bu vesile ile bütün hemşerilerimin mübarek Miraç Kandili’ni tebrik eder; şehrimize, ülkemize, tüm Türk İslam alemine huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini dilerim" ifadesini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)