Başkan Demirtaş, Tüm Birimlerimizle İlkadımlıların Yanında Olacağız

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, 'Tüm Birimlerimizle İlkadımlıların Yanında Olacağız.' dedi.

Yerel 28.04.2021, 22:11
Başkan Demirtaş, Tüm Birimlerimizle İlkadımlıların Yanında Olacağız

İlkadım Belediyesi'nin Vefa Destek, Ücretsiz Ulaşım ve Sıcak Yemek Gibi Hizmetlerle Tam Kapanmada Yaşam Desteği olacaklarını dile getiren Demirtaş, “İlkadım Belediyesi olarak tüm birimlerimizle ilçe halkımızın yanında olacağız. Bu süreci de el birliği ile atlatıp, 17 gün sonra yeniden daha sağlıklı bir sürece başlamayı ümit ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yeni koronavirüs tedbirleri kararlarını açıklamasının ardından İlkadım Belediyesi harekete geçerek,  “Vefa Destek ekibimiz belirlediğimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız başta olmak üzere, bize ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımızın yanında ve hizmetinde olacağız” ifadelerine yer verdi.

Demirtaş, Belediye hizmetlerini halkımıza hissettireceğiz

İlkadım Belediyesi, tam kapanma sürecinde rutin gerçekleştirilen belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, 61 mahallede yaşayan tüm vatandaşlara ulaştı. Vatandaşların mağdur olmaması için 7 gün 24 saat hizmette olacaklarını duyuran ve konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş yazılı basın açıklamasında şunları söyledi;

Halkımıza hizmet verme gayretinde olacağız

“Yaklaşık 14 aydır ülkemizde etkisini gösteren Koronavirüs salgın ile mücadele de artık yeni bir safhaya geçiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar doğrultusunda yeni tedbirlerin uygulanmasına Perşembe günü itibariyle başlanacak. Biz de İlkadım Belediyesi olarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız başta olmak üzere, bize ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımızın yanında ve hizmetinde olacağız. Hastaneye gidecek olan vatandaşlarımıza ücretsiz ulaşımı desteği başta olmak üzere, dezenfekte ekibimiz yaşam alanları ve ortak kullanım noktalarını ilaçlamasında, karantina altındaki vatandaşlarımıza sıcak yemek uygulaması ve sokağa çıkmayan vatandaşlarımıza ihtiyaçlarının karşılanması gibi diğer rutin hizmetlerimiz aksatmadan ilçe halkımıza hizmet verme gayretinde olacağız”dedi.

Bir tane bile mağdur vatandaşın olmaması için aklarını dile getiren Demirtaş, "Biz göreve geldiğimiz andan itibaren ilçemizde ulaşamadığımız hiçbir vatandaşımız kalmadı. Yaptığımız sosyal doku çalışmaları ile belirlediğimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olduk. Her zaman bize ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımızın yanında olacağız. Bunu kapanma sürecinde daha da artırarak 61 mahallemizin tamamında bir tane bile mağdur vatandaşımızın olmaması için çalışacağız” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)