Alexa

Başkan Deveci; Cumhuriyeti Biz Yaşatacağız

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, "Atakumlular, 'Biz Atatürk'ün yolundayız' dedi. Sizin burada olmanız göğsümü kabarttı. Biz Atatürk'ün yoldaşlarıyız, O'nun kurduğu Cumhuriyet'i biz yaşatacağız" dedi.

Başkan Deveci; Cumhuriyeti Biz Yaşatacağız

Atakum Belediyesi ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının ortak katılımıyla 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yılı coşkuyla kutlandı. Atakumlular kentin sokaklarını doldurarak marşlar söyledi. Kent Meydanı'nda gerçekleşen konserle de geç saatlere kadar bayram coşkusu devam etti.

Atakum Belediyesi önünden başlayan yürüyüşle ellerinde meşalelerle marşlar eşliğinde Türk-iş'te bulunan Emek Park alanındaki kent meydanına ve meşale ve bayrak eşliğinde yürüyüşün ardından, 30 Ağustos'ta Dumlupınar'da aldığı zaferi anlatan "Dumlupınar'dan Zafere" belgeselini izledi.

Gecede Atakum Belediyesi Halk Oyunları topluluğu gösterisi ilgi çekti. Dansçıların ardından sahne alan Grup Zehmeri ve sanatçı Ethem Kaya, sahne aldı. Müzik ziyafeti yaşatan sanatçılara hep bir ağızdan eşlik eden vatandaşlara Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci de eşlik etti. 

Türklerin dünyaya 'Ben varım!' dediği günün 97. yılını kutluyoruz.

Sahneye Av. Gülay Deveci ile çıkarak seslenen Başkan Deveci, 30 Ağustos'un Anadolu'nun en büyük zaferi olduğunu belirterek, "Atatürk'ü Atatürk yapan zafer bu. Ülkemize bağımsızlığı kazandıran, kadın erkek çoluk çocuk eşit bir şekilde bu ortamı yaratan son zafer bu. Lozan'ın yolunu açan, emperyalistleri ülkeden kovan son savaş bu.

Bizi kardeşçe bir arada tutan en büyük zafer, Anadolu'nun ve Türklerin dünyaya 'Ben varım!' dediği günün 97. yılını kutluyoruz. Bu zaferi kutlama ve bunu organize etme görevi sadece belediyenin, demokratik kitle örgütleri değil; Atakumluların. Atakumlular bu sınavı geçti. Atakumlular, 'Biz Atatürk'ün yolundayız' dedi. Sizin burada olmanız göğsümü kabarttı. Biz Atatürk'ün yoldaşlarıyız, O'nun kurduğu Cumhuriyet'i biz yaşatacağız. Önümüzde güzel yıllar var. Burası Cumhuriyetçilerin yaşadığı, Atatürkçülerin birlikte yaşadıkları, birbirine omuz verdikleri, yan yana geldikleri bir kent olacak. Eksimiz ve sorunlarımız var biliyorum ama gece gündüz çalışıyorum. Siz olduktan sonra benim yapamayacağım bir şey yok. Sizin buradaki varlığınız çok önemli. Bunu asla unutmayacağım" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 15:51
YORUM EKLE