Başkan Deveci'den makam odasında masal kitabı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Halide Edip Adıvar Anaokulu tarafından hayata geçirilen "Makamdan Masala" projesi kapsamında anaokulu öğrencilerine makam odasında masal kitabı okudu.

Yerel 25.02.2020, 18:35
Başkan Deveci'den makam odasında masal kitabı

Halide Edip Adıvar Anaokulu tarafından hayata geçirilen "Makamdan Masala" projesi kapsamında anaokulu öğrencilerine makam odasında masal kitabı okuyan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, miniklerin sorularını da cevapladı.

Halide Edip Adıvar Anaokulu tarafından, kitap okumanın meslek edinmek için önemine farkındalık kazandırmak ve öğrencilerin meslekler ile sorumluluk alanlarıyla ilgili bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen "Makamdan Masala" projesi kapsamında, Okul Müdürü Sema Ateş, Sınıf Öğretmeni Sevilay Özata ile öğrencileri Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci'yi ziyaret etti. Başkan Deveci'yle birlikte makam odasında yer minderlerinin üzerinde oturarak gerçekleştirilen kitap okuma saatinden sonra minikler merak ettiği soruları da sordu.

Cemil Deveci Çocuklara, "Kütüphane" ile "Dağ Evi ve Deniz Kızı" isimli masalları okudu ve sohbet etti.  Çocuklardan gelen, "Belediye Başkanı ne yapar?", "Belediye Başkanı olmak için hangi okullarda okudunuz?", "Çocukken hangi mesleği yapmak isterdiniz?" gibi soruları da cevaplayan Başkan Deveci, çocuklara kendi eğitim hayatını ve Belediye Başkanı görevlerini de anlattı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)