Alexa

Başkan Deveci, Siz varken, korkmuyorum!

Atakum Belediyesi'nin içinde bulunduğu mali koşullar nedeniyle Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci için destek eylemi gerçekleştirildi.

Başkan Deveci, Siz varken, korkmuyorum!

Atakumlular yanında olduğu sürece hiçbir şeyden korkmadığını ifade eden Başkan Deveci, "Her zaman benim yanımdaydınız, şimdi de öyle. Bu dayanışmayla Türkiye'ye örnek olacağız" dedi.

Atakum Samsunsporlular Derneği ve Atakumlular tarafından düzenlenen eylemde, 'Yalnız değilsin Cemil Deveci' sloganları atarak basın açıklaması gerçekleştirildi.

Atakum İmar İnşaat LTD. ŞTİ'nin 40 milyon TL'lik borcu nedeniyle Atakum Belediyesi'ne ve Atakum halkına hizmet eden 6 aracın haciz edilmesini protesto eden vatandaşlar, belediye hizmetlerinde kullanmak üzere kendi araçlarının anahtarlarını Deveci'ye verererek, 'Yalnız değilsin Cemil Deveci' sloganları attı. 

Ailem, gelirim, giderim, mal varlığım her şeyim açık.

Atakum  Belediye Başkanı Cemil Deveci, "Değerli hemşehrilerim neden geldiğinizi biliyorum. Ben sizi davet etmemiştim, Atakum'u burada temsil ediyorum bu konuda hiç tereddütünüz olmasın. Ne söz vermişsem yapacağım. Problemler beklediğimden daha çok. Ama benim amacım kavga etmek, geriye dönmek değil. Ama bu kente karşı sorumluluklarım var. Neyi teslim almışsam, ne bulmuşsam bunları size ifade etmek zorundayım. Bu benim hem belediye başkanı olarak hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin vergi veren bir yurttaşı olarak sorumluluğum. Seçim döneminde Cemil Deveci için düzgün haber yapmayanlar, kalemini satmış olanlar ve aleyhimde para karşılığı haber yapanlar görevine devam ediyor. Hiç itirazım yok, ne bulurlarsa yazsınlar. Zaten aradılar bulamadılar; ama doğru yazsınlar. Basın mensubu olarak onların da bu kente karşı sorumlulukları var. Onlar da kamu görevi yapıyor. Basını temsil ediyorlar. Demokrasinin beşinci kolu diye adlandırılan kurumu temsil ediyorlar. Görevlerini düzgünce, dikkatli ve onurlu bir şekilde yapsınlar. Her sorunuza açığım. Ailem, gelirim, giderim, mal varlığım her şeyim açık. Gelin sorun" dedi.

Sözlerinin arkasında durduğunu söyleyen Cemil Deveci; "Atakum Belediyesi'nin bütçesinden 8 milyon TL sermaye artırımıyla para aktarılmış şirketin bugün 40 milyon TL borcu var. Onun yerine kurduğumuz Atakum Belediyesi'nin kasasından bir kuruş çıkmayan, eski şirketin yaptığı görevleri yerine getiren iki buçuk aylık şirket 250 işçi çalıştırıyor ve maaşlarını sigortalarını vergilerini ödüyor, kimseye borç yapmadan aldığı her şeyi peşin alıyor ve kar ediyor. Peki öbür şirkete siz Atakumlular sormayacak mısınız? 40 milyon TL zarar ettin onu anladık, sen hiç mi kar etmedin kardeşim" dedi

Atakum Belediyesi Özel Kalem Müdürü Av. Merve Selin Cengiz ile ilgili eleştirilere de cevap veren Başkan Deveci, "Söyleyip söylememek konusunda kararsız kalmıştım ama söylüyorum. Özel Kalem Müdürü benim akrabam. 3. dereceden eşimin akrabası benim değil. Tamam bunu reddetmiyorum, inkar da etmiyorum. Özel Kalem Müdürü'nün Atakum kurulduğundan bu yana diğer belediyeler dahil taşıdığı nitelikleri taşıyan bir özel kalem müdürü gönderin, kendisi gidiyor yarın. Dört aydır maaş almadan çalışıyor. Atakum Belediyesi'nden gayri meşru para bekleyenler dört aydır yazıp çiziyor. Ayıp diye bir şey var. Çocuklarınızın yüzüne nasıl bakıyorsunuz? Evinize nasıl giriyorsunuz? Bu ülke için hiç mi sorumluluk taşımıyorsunuz?" dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 22:35
YORUM EKLE