Başkan Doğan, Kadın ve Genç Girişimcilere Destek Verdi

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan iş yeri açma ruhsatı harçlarında indirime gidildiğini açıkladı. Engelli, Gazi ve Şehitlerimizin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti alınmayacak.

Yerel 20.10.2020, 14:10 20.10.2020, 14:15
Başkan Doğan, Kadın ve Genç Girişimcilere Destek Verdi

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan iş yeri açma ruhsatı harçlarında indirime gidildiğini açıklayarak Kadınlar ve 18-30 yaş arası gençlerin iş yeri açma ruhsatlarındaki harçlarda %25 indirim uygulanacağını belirtti. Ayrıca Engelli, Gazi ve Şehitlerimizin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti alınmayacak.

Çarşamba Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısında Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın teklifi sonrası yapılan oylama ile iş yeri açma ruhsatlarında fiyat indirimine gidildi. 18- 30 yaş arası gençleri desteklemek, kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla ücret tarifesinde yer alan gelir kalemlerinde %25 indirim uygulanacak. Engelliler, Gaziler ve Şehitlerin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti alınmayacak. Mecliste teklif oy birliği ile onaylandı ve 1 Ocak 2021’den itibaren uygulanmaya başlayacak.

Başkan Doğan “Şehrimizde hizmet veren esnafımızın sıkıntılarını her daim kendi sıkıntımız olarak gördük. Yeni işyeri açacak gençlerimizi ve kadınlarımızı teşvik etmek ve yükünü hafifletmek için iş yeri açma ruhsatlarında fiyat indirimine gitme kararı aldık. Pandemi döneminde de onlara destek vermiş olacağız. Bayrak için vatan için Gazi olmuş hemşerilerimiz ve Şehitlerimizin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti almama kararı aldık. Şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır ”dedi

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)