Başkan Ergün, “Atatürk sevgimiz hiç bitmeyecek”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’nci yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Yerel 09.11.2020, 11:55
Başkan Ergün, “Atatürk sevgimiz hiç bitmeyecek”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Gönlümüzdeki Atatürk sevgisi hiç bitmeyecek, ebediyete kadar sürecektir” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 10 Kasım dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara yer verdi: “Bugün, yalnızca Türkiye’nin değil, Dünya’nın da bir dehayı ebediyete uğurladığı hüzünlü günün 82. yıldönümü. Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladığımız, saygı ve minnetle andığımız gündür bugün. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletini arkasına alarak ortaya koyduğu bağımsızlık mücadelesi ile bir ulusu yeniden ayağa kaldırmış, karamsarlık ve çaresizlik içindeki millete gücünü hatırlatmış ve bu gücü harekete geçirmeyi sağlamıştır. 57 yıllık kısa ömrüne zaferleri, başarıları, yenilikleri, reformları ve köklü değişiklikleri sığdıran bu büyük insan; Türk milletine duyduğu derin sevgi ve bağlılıkla karanlığı yarmış, aynı zamanda imkânsız denilen ne varsa üstesinden gelmiştir. Ardından bıraktığı eserler, aradan 82 yıl geçmesine rağmen öneminden hiçbir şey kaybetmemiş, tam tersine her gün daha fazla değer kazanmıştır. Bu duygularla büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyor, ruhu şad mekanı cennet olsun diyorum. O’nun ışığında bizlere emanet ettiği Türkiye ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar koruyacağız. Gönlümüzdeki Atatürk sevgisi hiç bitmeyecek, ebediyete kadar sürecektir. Ne mutlu Türküm diyene.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu