Başkan Ergün, Gaziler Günü’nü Kutladı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Eylül ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yerel 14.09.2021, 23:50
Başkan Ergün, Gaziler Günü’nü Kutladı

Eylül ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Suriye’de ve Pençe-Şimşek Harekatı bölgesinde şehit düşen askerlerimizi anarak sözlerine başlayarak Manisa Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları ve yeni projeleriyle ilgili önemli bilgiler verdi.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı’nda, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Ergün, “Suriye İdlib’te ve Pençe-Şimşek Harekât bölgesindeki bölücü hainlerin alçakça saldırısı sonucu şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan evlatlarımıza acil şifalar diliyorum. Bölücü terör örgütüne karşı sınırlarımızda ve sınırlarımızın ötesinde görev yapan güvenlik güçlerimize yüce Allah güç kuvvet versin, ayaklarına taş değdirmesin” dedi.

Gaziler Günü’nü Kutladı

Eylül ayı içerisinde Manisa ve ilçelerinin kurtuluş günlerini kutladıklarını hatırlatan Başkan Ergün, “Her zaman vurguladığım gibi, bu önemli günler kurtuluş bayramı olduğu kadar, savaş günlerinden bugünlere nasıl geldiğimizi anlama ve kahraman atalarımızı anma günüdür. Kurtuluş günleri; Cumhuriyetimize, demokrasimize, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına, çağdaş geleceğimize sahip çıkarak, barış ve kardeşlik duygularıyla, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz günlerdir. Bu vesileyle bir kez daha bu toprakları bizlere vatan yapan başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman atalarımızı ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. 19 Eylül’de de minnettar olduğumuz gazilerimizin gününü kutlayacağız. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verilmesi nedeniyle yurdumuzda her yıl 19 Eylül, "Gaziler Günü" olarak kutlanıyor. Bu vesileyle Gaziler Günü’nü kutluyor, bu makama erişen tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyor; aramızdan ayrılarak ebediyete göç eden gazilerimizi de şükranla anıyorum” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442