Başkan Ergün’den Büyükşehir Meclisinde Gündeme İlişkin Açıklamalar

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Meclisinde Gündeme İlişkin Açıklamalarda bulundu.

Yerel 24.11.2020, 20:07 24.11.2020, 20:13
Başkan Ergün’den Büyükşehir Meclisinde Gündeme İlişkin Açıklamalar

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı Olağan Toplantısı ikinci oturumu öncesi meclis üyelerine hitap eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Öğretmenler Günü olması nedeniyle tüm öğretmenlerin günü kutladı. Başkan Ergün, geçtiğimiz hafta görevi başında kalp krizi geçirerek yaşama veda eden Saruhanlı İtfaiye Amiri Ahmet Kemal Kılınç’ı da rahmetle andı.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, sözlerine Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başladı. Başkan Ergün, “Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Yaşamımızda ailemizden sonra bizleri yetiştiren ve geleceğe hazırlayan en önemli kişiler, şüphesiz öğretmenlerimizdir. Adeta bir mum gibi binlerce insana ışık veren öğretmenlerimiz, yılda sadece bir gün değil, her gün başımızın tacıdır. Bu vesileyle başta geçmişinde öğretmenlik olan belediye başkanı arkadaşlarım ve meclis üyesi arkadaşlarım olmak üzere tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Görevleri başındayken şehitlik mertebesine yükselmiş aziz öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Vefat Eden İtfaiye Amirini Rahmetle Andı

Geçtiğimiz hafta göreve gittiği esnada geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda eden Saruhanlı İtfaiye Amiri Ahmet Kemal Kılınç’ı da rahmetle anan Başkan Ergün, “4 gün önce Saruhanlı İtfaiye Amiri olarak görev yapan Ahmet Kemal Kılınç kardeşimiz, hayat kurtarmak için gittiği kazada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve itfaiye teşkilatımıza bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs Tedbirlerini Hatırlattı

Koronavirüs salgınında vaka sayılarının artış gösterdiğine vurgu yapan Başkan Ergün, “Devletimizin yeni tedbirler açıkladığı bu süreçte maske, mesafe ve hijyen kurallarına azami derecede dikkat etmemiz gerekiyor. Ayrıca mecbur kalmadıkça evimizden çıkmamamız gerektiğini de bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Geçtiğimiz hafta Alaşehir Işıklar Mahallesi Muhtarı Süleyman Baştürk, bu elim virüse yakalanarak, yaşama veda etmişti. Başta muhtarımız olmak üzere, elim salgında yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, tedavisi devam eden herkese acil şifalar diliyorum. Fedakâr sağlık çalışanlarımıza da yüce Allah güç-kuvvet versin. Haklarını ödeyemeyiz. Hepsinden Allah razı olsun” diye konuştu.

“Kadına şiddet son bulsun”

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla da görüşlerini belirten Başkan Ergün, şunları söyledi: “Bu vesileyle kadının erkekten, erkeğin kadından üstün olmadığı gerçeğini tam manasıyla idrak edeceğimiz, kötü haberler duymayacağımız mutlu ve huzurlu bir yaşam içinde geçirilen ülke hayaliyle tüm kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Gördükleri şiddet sonucu yaşamını yitiren kadınlarımızı rahmetle anıyor, kadınlarımıza yapılan her türlü şiddetin son bulmasını canı gönülden temenni ediyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)