Başkan Ergün’den Dünya Madenciler Günü Mesaj

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, maden emekçilerine işlerinde kolaylık dilerken, şehit madencileri de rahmetle andı.

Yerel 03.12.2020, 12:15
Başkan Ergün’den Dünya Madenciler Günü Mesaj

Dünya Madenciler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, mesajında şunlara yer verdi: “Bugün 4 Aralık Dünya Madenciler Günü.

Öncelikle yerin yüzlerce metre altından evlerine ekmek götürmeye çalışan maden emekçisi kardeşlerimi saygıyla selamlıyor, hepsine yüce Allah’tan güç kuvvet ve sağlık sıhhat diliyorum. Yeraltı kaynaklarını her türlü tehlike ve zorluk içinde çıkarmaya çalışan madencilerimize toplum olarak vefa borcumuz bulunmaktadır. Her vardiya başında “selametle” diyerek uğurlanan, çıkışta birbirlerine “geçmiş olsun” diyen ve ailelerinin de onları her gün “geçmiş olsun” diye karşıladığı başka bir meslek yoktur. Ülkemizin ve milletimizin refahı için konuşmamın başında da vurguladığım gibi yerin yüzlerce metre altından yerli kaynakları gün yüzüne çıkaran her bir madenci, eli öpülesi kıymette olmalı, hak ettikleri değeri görmelidir. 13 Mayıs 2014’te Soma ilçemizde meydana gelen ve 301 kardeşimizi şehit verdiğimiz maden faciası, ülkece hepimizi derin yasa boğan Cumhuriyet tarihinin en büyük maden kazası olarak hafızalarımızda yer etmiştir. 4 Aralık Dünya Madenciler Günü vesilesiyle Soma’da, Zonguldak’ta, Ermenek’te ve ülkemizin her köşesinde şehit verdiğimiz madenci kardeşlerimizi rahmetle anıyor, tüm maden emekçisi kardeşlerimin gününü kutluyorum. Allah yardımcınız olsun.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)