Başkan Ergün’den Vali Karadeniz’e ‘Hoş Geldin’ Ziyareti

Manisa Valiliği'ne atanarak, göreve başlayan Yaşar Karadeniz'e 'hoş geldin' ziyaretinde bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün hayırlı olsun dileklerini iletti.

Yerel 30.06.2020, 00:02 30.06.2020, 00:46
Başkan Ergün’den Vali Karadeniz’e ‘Hoş Geldin’ Ziyareti

Son Valiler Kararnamesi ile Kastamonu’dan Manisa’ya Vali olarak atanan Samsun doğumlu Vali Yaşar Karadeniz, yeni görevine başladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yaşar Karadeniz'e 'hoş geldin' ziyaretinde bulundu. Vali Karadeniz'e, çiçek takdim eden Başkan Ergün, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Manisa Valisi YaşarKaradeniz'i, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP İl Başkanı Ömer Baysal, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü ile birlikte ziyaret etti.

Geçtiğimiz haftalarda Kastamonu Valiliğinden, Manisa Valiliği’ne atanan Yaşar Karadeniz’e çiçek takdim eden Başkan Ergün ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Yaşar Karadeniz Kimdir?

1965 yılında Samsun'da doğan Yaşar Karadeniz, İlk ve Ortaöğretimini Samsun'da tamamladıktan sonra 1983 yılında Samsun Teknik Lisesi Makine Bölümü'nü bitirdi. Aynı yıl girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden (1987) mezun olan Yaşar Karadeniz'in sırasıyla atamaları şöyle; 1988 yılında Amasya Valiliği'ne Kaymakam Adayı olarak atandı ve bu görevi sırasında bir yıl süreyle İngiltere'de bulundu. Kaymakam Vekilliği stajını Erzincan'ın Tercan İlçesinde yapan Karadeniz, 1991 yılında Kaymakamlık Kursu'nu bitirerek yeni ilçe olan Yozgat'ın Yenifakılı İlçesi'nin ilk kaymakamı olarak atandı. Yaşar Karadeniz'in sırasıyla Kaymakamlık yaptığı yerler şöyle: Konya Taşkent, Hakkari-Çukurca, Ordu - Aybastı, Mardin - Yeşilli, Trabzon - Beşikdüzü, Çanakkale - Eceabat ve Tekirdağ - Saray, Kaymakamı olarak görev yaptı.

Karadeniz, 2009'da atandığı Nizip Kaymakamlık görevini sürdürmekte iken 2014 Eylül ayında Gaziosmanpaşa Kaymakamlığına atandı.

2012 yılının Ocak ayında Türk İdareciler Derneği'nin Vali Galip DEMİREL Sosyal Hizmet Ödülünü kazanan Yaşar Karadeniz, 21.06.2017 tarihinde Kastamonu Valiliği'ne atandı. Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan Valiler kararnamesi ile Manisa Valisi olan atanan ve görevine başlayan Yaşar karadeniz, 24 Ağustos 1991 tarihinde Zehra YAMAN (KARADENİZ) ile evlendi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)