Başkan Ethem Kibar, Önce İnsan ve İstikrarlı Hizmet

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Baş Kontrolörü Mustafa Oksal tarafından Fatsa Belediyesi birim müdürlerine yönelik hizmet içi eğitim verdi.

Yerel 22.10.2020, 15:56 22.10.2020, 16:21
Başkan Ethem Kibar, Önce İnsan ve İstikrarlı Hizmet

Fatsa Belediyesi birim müdürlerine yönelik hizmet içi eğitim veren İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Baş Kontrolörü Mustafa Oksal,  kendilerine eğitim ortamını sağlayan başta Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Kibar'a teşekkür etti.

Fatsa Belediye Meclis Salonu’nda üç gün süren eğitimde strateji ve stratejik yönetim, insan kaynakları ve yönetimi stres yönetimi, zamanın etkili yöntemi, etkili iletişim yöntemleri ve yazışma teknikleri, protokol yönetimi ve etik kurallar konusunda sunum sinim yapıldı.

Oksal, Belediyeciliğin insana doğumundan ölümüne kadar hizmet eden bir kurum olduğunu ifade etti. Yerel yönetimlerin hizmetlerinin odak noktasında insan olduğunu kaydedarak, ”Biz, üç gün süren etkili ve verimli geçen eğitim toplantımızda belirlediğimiz temel konular bu ana temel üzerine bina edildi. Toplantımızın sonuçlarının hayırlı olmasını temenni ederek, bize bu eğitim ortamını sağlayan başta Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Kibar beyefendiye ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ HİZMETLERİMİZE YANSITMALIYIZ”

Eğitim toplantısına katılarak konuşma yapan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Eğitim programının amacına ulaşacağı kanaatinde olduğunu ifade ederek, "Mazeret üretecek durumda değil, çözüm üretecek durumdayız." ifadelerini kullanarak şu şekilde bir açıklama yaptı:

"Önceliğimiz insan ve istikrarlı hizmet. Gönül belediyeciliğini hizmetlerimize yansıtmalıyız. Vatandaş memnuniyeti bizim için önemli. Belediyecilik hizmetlerinde temel unsur insan. Vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak ve çözüm üretmek için hizmete talip olduk. Halkın içinde halkı önemseyen bir belediyecilik anlayışı ile çalışıyoruz. Mesai mefhumu gözetmiyoruz. İnsan odaklı, halkın memnuniyetini esas alan belediyecilik yöntemi bizim temel prensibimiz. Biz bir ekibiz. Aynı hassasiyetle ekip ruhu anlayışı ile insan işlerini kolaylaştırıp çözüme kavuşturmalıyız. Mazeret üretecek durumda değil, çözüm üretecek durumdayız. Ben bu anlamda bu eğitim faydalı olacağını sonuçlarının hizmet üretme kalitemize yansıyacağına inanıyorum” 

Eğitim toplantısının kapanış oturumunda seminere katılan birim müdürlerine belgeleri takdim edildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)