Başkan Kibar, 2020 Yılı İcraatlarını Ve 2021 Yılı Projelerini Anlattı

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, 20 aylık görev süresi içerisinde yaptığı çalışmaları ve 2021 yılında yapacakları hizmetleri anlattı.

Yerel 22.12.2020, 16:32 22.12.2020, 23:42
Başkan Kibar, 2020 Yılı İcraatlarını Ve 2021 Yılı Projelerini Anlattı

Göreve geldikleri günden bugüne 20 aylık görev süresi içerisinde yaptığı çalışmaları ve 2021 yılında yapacakları hizmetleri anlatan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa’nın kurumsal kimliğinin büyüyen ve gelişen şehir olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Başkan Kibar, 20 aylık icraatlarını anlatarak yeni yılda yapacağı hizmetleri ve projelerini Basın mensupları ile paylaştı. İbrahim Etem Kibar, Fatsa’da sağladıkları siyasi birlik ve beraberlikle belediye olarak kıt kaynakları doğru kullanarak tasarruf ederek büyümeye, yarınları güvence altına almaya devam ettiklerini belirterek, yaptıkları bu hizmetlerin gücünü hemşerilerinden ve belediye meclisinde tüm siyasi parti üyeleriyle yakaladıkları birlik ve beraberlikten aldıklarını vurguladı.

TASARRUFLA BÜYÜYORUZ

Tasarrufla büyüme ilkesi doğrultusunda araç filosunu güçlendirdiklerini belirten Başkan Kibar, Göreve geldikleri günden itibaren canla başla çalışıp hizmet ederken aynı anda da tasarruf ederek büyümeyi kendilerine ilke edindiklerini ifade ederek, "Daha önce envanterimize kattığımız 13 adet hizmet aracına ilave olarak 6 adet hizmet aracını daha envanterimize katıyoruz. İnşallah 60 ayda 60 hizmet aracına sahip kendi işini kendi çözen, kendine yeten bir şehir olacağız” dedi.

Liyakatli kadrolarla Fatsa’nın yılladır çözülememiş ertelenmiş sorunlarını çözüme kavuşturduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kibar, “ Kıt kaynakların doğru kullanarak tasarruf edilmesi kaynakları kullanacak ve yönetecek kadrolarımızın liyakat ve ehliyet sahibi olması bizim insanı merkeze alan anlayışımızın tezahürü, Fatsa sevdamızın gereğidir. Yıllardır çözülememiş ve ertelenmiş problemlerin çözümüne ulaşmak noktasında sorumlu birimlerimiz gece gündüz çalışarak planlamalarını yapıp sorunların tamamına sırayla neşter vurmaya, çözmeye başladık. Allah’ın izni ile birçok sorunu kısa sürede çözüme kavuşturduk” dedi.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde üzerlerine düşenin fazlasını yaparak mücadele ettiklerini belirten Kibar açıklamasını şöyle sürdürdü; "Gayri Safi Milli Hasıla konusunda bizlerden çok daha üst seviyelerde olan Avrupa ve Amerika’ya nazaran bu süreci başarılı bir şekilde yönetiyoruz. Biz pandemi ile mücadeleyi, kadim kültürümüz ve geleneklerimizden gelen komşuluk anlayışı ile yürüttük. Belediye olarak 3 milyon 500 bin adet maske üretip dağıttık. Araç dezenfeksiyon ünitesini kurduk. Vefa Sosyal Destek Grubu ile ortaklaşa ciddi yardım projeleri yürüttük. Yardıma ihtiyacı olan tüm ailelerin neye ihtiyacı varsa karşıladık. Üniversite çağlarındaki gençlerimiz için geleceğimiz Türkiye’si vizyonuna katkı sağlayacak, tarihi değerlerimizi unutturmayacak ve sınav hazırlıklarında yapılması gerekenlerle ilgili çok özel içeriklere sahip gençlik dergimizi kapı kapı adreslerine teslim ediyoruz. -

“JAPON İŞBİRLİĞİ İLE KADIN İSTİHDAMINA DESTEK”

Belediye tarihinde ilk defa uluslararası bir hibe başvurusunda bulunduk. Japon Konsolosluğu’na başvurusunu yaptığımız Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi’nin paydaş olduğu 700 bin TL’lik hibe projemiz kapsamında ‘Kadınlar için Mesleki Eğitim Programı’ düzenleyeceğiz. Bu proje doğrultusunda, hiçbir iş deneyimi olmayan, meslek edinememiş, meslek edinmede geç kalmış kişiler için iş fırsatı oluşturacağız. Yıllık 300 kişiyi tekstil sektöründe iş sahibi yaparak kadın istihdamının sürdürülebilir olmasına destek sağlayacağız."

“FATSA’YA HİZMET SEVDAMIZ VAR”

Kapalı Pazar Yeri, Meydan Projesi, vahşi çöp depolama alanının kapatılarak yeşil alana dönüştürülmesi, OSKİ ile birlikte yürütülen çalışmalar, Yeni Hizmet Binası, Dolunay, Ayazlı, Organize Sanayi Bölgesi’nin Doğalgaza kavuşması, Mebahane, Ağır Ceza Mahkemesi’nin Fatsa’ya kurulması, Eski Çınar Hastanesi’nin Sağlık Yaşam Merkezi’ne dönüştürülmesi ve şehir içinde ve kırsal’da yapılan asfalt ve beton yol çalışmalarıyla ilgili bilgiler paylaştı. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Fatsa’ya kurulacak olması, OSKİ Genel Müdürlüğü’nün Fatsa’da bulunması gibi kazanımların Fatsa’nın kurumsal kimliğinin büyüyen ve gelişen şehir olma yolunda ilerlediğinin kanıtı ve ispatı olduğunu belirterek,  "Yalıköy, Köseli, Sırakovancı 6 km sıcak asfalt grup yolu, Tayalı, Kılavuzömer, Kabakdağı, Bağlarca, Konakbaşı 13 km grup yolu, Demirci, Taşlıca, Budak 7 km grup yolu, İslamdağ, Beyceli, Fizme 13 km grup yolu yaptık. Yapılan bu yollara, 45 km sıcak asfalt, 50 km beton yol, 18 km 1.kat emisyon kaplama, 22 km 2.kat emisyon kaplama yapılmıştır. Bu çalışmaların maliyeti 21 milyon 155 bin 500 TL’dir.” dedi.

2021 YILI YENİ PROJELER

2021 yılında somut adımların atıldığı bir döneme gireceklerini ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa’yı turizmde bölgenin marka şehri yapacaklarını, Cıngıtla ilgili çalışmalara başladıklarını Hazinedaroğlu Konağı’nın müzeye dönüştüreceklerini, sahil bandında ve şehir içinde faaliyet gösteren tüm galericileri tek çatı altında toplayacakları oto galericiler sitesi ile ilgili yer tahsisi aşamasında olduklarını, Demas plajının olduğu bölgeyi sosyal yaşam alanına dönüştüreceklerini, eski çöp alanının olduğu yere tüm sosyal donatı alanları ile Karadeniz’in en büyük Millet Bahçesi yapacaklarını, 2. Eyvanla Balıkhane arasındaki sahil bandına yapılacak 100 dönümlük dolgu alanı ile şehirdeki otopark sorununa çözüm bulacaklarını, hazırlık çalışmalarına başladıkları pilot bölgede hayata geçirmeyi planladıkları Kentsel dönüşüm projesini yeni yılda başlayacaklarını söyledi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
13°
açık