Başkan Kibar, Kadir Gecesini Kutladı

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yerel 07.05.2021, 22:48
Başkan Kibar, Kadir Gecesini Kutladı

Kadir Gecesi'ni tebrik eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Rabbim, rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği bu geceyi en iyi şekilde değerlendirenlerden olmayı nasip etsin” dedi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar , mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise azaptan kurtuluş olarak bilinen On bir ayın sultanı Ramazan ayının sonlarına doğru yaklaştık. Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olan ve bin aydan daha hayırlı kabul edilen Kadir Gecesi’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Rahmet ayı olan Ramazan’da dünya olarak yaşadığımız Covid-19 salgını nedeniyle toplu iftarlar yapamasak ta, teravih namazlarımızı camilerde, cemaatle kılamasak ta, kadir gecesine ulaşmanın mutluluğu ve sevinci içerisindeyiz. Kadir Gecesi, günahlardan arınma gecesidir.

Günahlardan arınmış yeni bir hayat için ilahi fırsattır. Kadir Gecesi'ni bir dua hazinesi olarak görmeli, bizleri her türlü çaresizlikten uzak tutması için Rabbimize bol bol dualar etmeliyiz. Bu mübarek gecenin yüzü hürmetine Rabbimizden dileğimiz, başta korona virüs salgını olmak üzere insanlık üzerindeki tüm belaların bir an önce def olmasıdır. Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin hatrı ve hürmetine Cenab-ı Allah, ülkemizi ve milletimizi selamete kavuştursun. Her türlü beladan, musibetten, illet ve hastalıktan bizleri kudretiyle muhafaza buyursun. Hepimizi rahmet, merhamet ve mağfiretiyle kuşatsın. Kalplerin arınması, gönüllerin aydınlanması ve huzurumuzun artması açısından büyük bir fırsat olan Kadir Gecesi’ni en güzel şekilde değerlendirirken sıkıntı içinde olan kardeşlerimize de, dua etmeyi unutmayalım. Rabbim, rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği bu geceyi en iyi şekilde değerlendirenlerden eylesin. Yüce Allah, rahmet nuruyla kuşattığı bu gece hürmetine tuttuğumuz oruçları ve tüm dualarımızı kabul eylesin. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin ve bütün İslâm âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, hayırlar getirmesini diliyorum.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)