Başkan Kibar, kültür ve sanat faaliyetlerine çok önem veriyoruz

Fatsa Belediyesi tarafından Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenen eğlenceli programlar, plaj voleybolu ve plaj futbolu hız kesmeden devam ediyor.

Yerel 20.08.2021, 16:03
Başkan Kibar, kültür ve sanat faaliyetlerine çok önem veriyoruz

Belediye Gösteri Sanatları Atölyesi’nin Atatürk Parkı Anfi Tiyatro ve Uzunkum Plajı haricinde kırsal mahallelerde de gösteriler gerçekleştiriyor. Gösteri Sanatları Atölyesi oyuncuları kırsal mahalleler olan Yalıköy mahallesi ve Meşebükü mahallelerinden sonra dün akşam da Hatipli mahallesinde etkinlik gerçekleştirdi.

Gösteri sanatları Hatipli mahallesinde gösterilerine çocuk oyunlarıyla başladılar. Daha sonra doğaçlama tiyatro ile vatandaşları eğlendiren oyuncular gösterilerinin sonunda gösterilerini izleyen tüm çocuklara Sosis balon ve oyuncak hediye ettiler. Yetişkin yarışmaları da ilgiyle izlendi.

HEM ÇOCUKLAR HEM YETİŞKİNLER EĞLENİYOR

Doğaçlama tiyatro, sokak tiyatrosu, nesne tanıma, sessiz okuma, bardak pinpon, ağız okuma, kelime türetmece, minyatür futbol, palyaço ile gol, halka atmaca, mendil kapmaca, çocuk ve yetişkin yarışmaları ve mini diskodan oluşan eğlenceli aktivitelerle vatandaşlar, keyifli bir yaz akşamı geçiriyor. Yaklaşık iki yıldır koronavirüs salgını nedeniyle bir araya gelemeyen ve sosyalleşemeyen çocuklar, bol bol kahkaha atıyor, birbirinden keyifli oyunlarla gönüllerince eğleniyor.

“YAZ ETKİNLİKLERİNİN MAHALLELERDE DE OLMASI ÇOK GÜZEL”

Fatsa Belediyesi Yaz Etkinliklerinin mahallelerinde de gerçekleşmesinden memnun olduklarını söyleyen Hatipli mahallesi sakinleri, “ Pandemi döneminde çok sıkıldık. Hem bizler, hem de çocuklarımız evde kalmaktan bunalmıştık. Şuanda fındık hasatı dönemindeyiz. Yaz sıcağında evlerde durulmuyor. Sağ olsun belediye başkanımız, bu yaz böylesine güzel bir etkinlik yapmayı düşünmüş. Çok eğleniyoruz, çok keyif alıyoruz. Emeği olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“BELEDİYE OLARAK KÜLTÜR VE SANAT FAALİYETLERİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

Fatsa’nın kültür ve sanata değer verdiğini belirten Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Fatsa denilince kültür, sanat, medeniyet ve şehir çağrışımlarını yaptırır. Bu anlamda belediye olarak kültür ve sanat faaliyetlerine çok önem veriyoruz. Vatandaşlarımızı ortak bir sevinç ve neşeyle duygu birliği etrafında buluşturan bu tür etkinliklerimizi önemsiyoruz. Kademeli normalleşme süreci ile birlikte Uzunkum Plajı Yaz Etkinliklerimize start verdik. Aynı zamanda Atatürk Parkı Amfi Tiyatro alanında çok güzel eğlenceli programlar organize ediyoruz. Ayrıca fırsat buldukça kırsal mahallelerimize giderek etkinlik yapıyoruz. Yaz Etkinliklerimizle Fatsa’mıza dinamizm ve hareketlilik katarak özlediğimiz, hasret kaldığımız günlere kaldığımız yerden devam ediyoruz.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)