Başkan Kibar, Üretim Yapan Herkesin Yanındayız

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Üretim yapan, emeğini kazanca dönüştürme çabasında olan her üreticinin arkasındayız.” dedi.

Yerel 04.06.2021, 22:34
Başkan Kibar, Üretim Yapan Herkesin Yanındayız

Fatsa Halk Eğitim Merkezi’nde görevli usta öğreticiler, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ve Fatsa İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semih Yazıcı ile birlikte Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’ı ziyaret etti.

Fatsa İle Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Fatsa İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semih Yazıcı ve usta öğreticileri ağırlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

“HALK EĞİTİMLER, ÜRETİM MERKEZLERİDİR”

Usta öğreticilerle sohbet ederek talep ve önerilerini dinleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Halk eğitim kurslarının üreten, çalışan kentlerin potansiyelini harekete geçiren dinamikler, el emeklerini kazanca dönüştüren merkezler olduğunu ifade ederek, kurum yöneticilerinin ve usta öğreticilerin Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nı kutladı.

“HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİN ÖNEMİ HER GEÇEN GÜN ARTMAKTADIR”

Üreten belediyecilik anlayışıyla her zaman üreticilerin arkasında olduklarını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ İnsanoğlunun sürekli öğrenme çabası bitmez tükenmez bir olgudur. Eğitim herkes içindir ve asla bunun bir zamanı, dönemi yoktur. Bu sebeple, halk eğitiminin, eğitim sistemi içerisindeki önemi bir hayli artmıştır. Halk eğitim merkezleri, bilgi ve becerilerin öğrenildiği, geleneksel el sanatlarının gelişimine katkı sağladığı, meslek edindirip, meslekte yükselmeye faydalı olan dersliklerdir. Aynı zamanda bu kurslar, yetişmiş işgücü olarak kalifiye eleman talebini karşılaması bakımından da çok önemlidir.” dedi.

“KADIN İSTİHDAMIYLA YILLIK 250 KİŞİ TEKSTİLDE İŞ SAHİBİ OLACAK”

Nitelikli insan gücünün önemi ile istihdam olgusunu öne çıkardığını söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Japon Türk ortaklığı ile Fatsa’da ‘Kadınlar için Mesleki Eğitim Atölyesi Sağlanması Projesi’ kapsamında, çağın gerektirdiği modern eğitim atölyesi inşa çalışmalarına başladık. Belediyemizin sahibi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi’nin paydaş olduğu proje kapsamında, yıllık 250 kişi tekstil sektöründe iş sahibi yaparak kadın istihdamının sürdürülebilir olmasına destek sağlayacağız. Hiçbir iş deneyimi olmayan, meslek edinememiş, meslek edinmede geç kalmış kişiler için iş fırsatı oluşturacağız.” diye konuştu.

Belediye Meclis Salonu’nda yapılan görüşmenin sonunda ziyaret anısına Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a tablo hediye edildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)