Başkan Murat Çalık; Hayvan Severlere Müjde Verdi

Beylikdüzü Belediyesi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında, minik öğrencileri patili dostlarıyla buluşturdu.

Yerel 04.10.2021, 21:27 04.10.2021, 21:55
Başkan Murat Çalık; Hayvan Severlere Müjde Verdi

Başkan Murat Çalık, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında, minik öğrencileri patili dostlarıyla buluşturan Beylikdüzü Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte konuştu. Çalık, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Hem sahipli hem sahipsiz can dostlarımız için projelendirdiğimiz hayvan mezarlığını yakında hayata geçireceğiz.”diyerek hayvanseverlere müjde verdi. 

Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü coşkuyla kutladı. Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Beylikdüzü’nde yaşayan hayvanseverler ve çevre okullardan gelen yaklaşık 750 öğrenci katıldı. Hayvanlarla birebir etkileşim ve iletişim kuran minik öğrenciler, düzenlenen atölyeler ve Gezici Kütüphane ile dopdolu bir gün geçirdi. Etkinliğe, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve muhtarlar da katıldı.

Başkan Çalık, yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Beylikdüzü’nde sadece insanların değil, tüm canlıların yaşamını iyileştirmek için mücadele ediyoruz. Türkiye’nin en modern barınma ve rehabilitasyon merkezini bünyemizde barındırıyoruz. Burada bugüne dek; 6 bin 700 sokak hayvanını muayene ve tedavi ettik. 5 bin 663 kişiye hayvanları koruma konusunda farkındalık eğitimi verdik. 50 okulumuzda 3 bin 222 öğrenciyle sokak hayvanlarını bilinçlendirme etkinliği gerçekleştirdik. Her gün ilçemizin 40 ayrı noktasında, bin 250 kilogram mamayla besleme yapıyoruz. Buradan Veteriner İşleri Müdürümüze ve tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum”

Murat Çalık: Hayvan mezarlığımızı en kısa sürede açacağız

İnsanlar can dostlarıyla bir bağ kurduğunu ve kaybettiklerinde ne kadar üzüldüklerini bildiğini, hayvanların hatırasını yaşatmak adına gömülecekleri belirli bir yerin olmasını bu bölgede bulunan her hayvansever yurttaşıın istediğini belirterek şunları söyledi:

"Söz verdiğimiz gibi, hem sahipli hem sahipsiz can dostlarımız için projelendirdiğimiz hayvan mezarlığını da yakında hayata geçireceğiz. Buradaki bakımevimizin hem altında planlamasını yapıyoruz. En kısa sürede hayvan mezarlığımızı açmış olacağız.” 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)