Başkan Sandıkçı; 60 Milyon TL borç ödedik

Canik Belediyesi tarafından Kuzey Yıldızı Mahallesinde yapımına başlanan Canik Sosyal Yaşam Merkezi inşaatının temeli atıldı.

Yerel 28.04.2021, 01:26
Başkan Sandıkçı; 60 Milyon TL borç ödedik

Canik, Kuzey Yıldızı Mahallesi Çiftlik Caddesi Güzelbahçe Sitesi karşısında yapımına başlanan Sosyal Tesisin temeli atıldı. Sosyal tesisin 100 günde tamamlanması planlanıyor., 1.400 metrekare kapalı alan olarak hizmete sunulacak olan sosyal tesis içerisinde Market, Restaurant, Kafeterya ve çocuklar için sosyal donatı alanı barındırıyor.

Sandıkçı; Sözlerimizi Yerine Getiriyoruz

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; Görevi devraldıkları günden bugüne gece gündüz demeden canla başla çalıştıklarını ifade ederek şunları söyledi; “Vaatlerimizi bir bir yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Canik’in gelişim ve dönüşümünün öncüsü olacağız demiştik. Bu manada projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız hem seçim sürecinde hem sonrasında bizden market talebinde bulunmuşlardı. Biz de burada bulunan alanın yeterliliğini de dikkate alarak bir proje hazırladık ve inşasına başladık. İnşallah mümkün olan en kısa sürede vatandaşlarımızın ve bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikteki ticari faaliyetler burada başlayacak. Bölgemizin ekonomik hayatına önemli kazanımlar sağlamış olacağız. İlçemizin her noktasının daha fazla değer görmesi için bu tür farklı ve dikkat çekici yatırım alanlarını çoğaltıyoruz. Bu manada yine Kuzey Yıldızı Mahallemizde Jimnastik Salonunun yanında Şehr-i Canik Konağımızın temelini attık. Bu inşaatımız da hızla ilerliyor. Bu iki inşaatımız tamamlandığında Canik’imize yeni cazibe alanları çekim merkezleri kazandırmış olacağız." dedi.

60 Milyon TL borç ödedik

Hem borç ödeyip hem yatırım yapan nadir Belediyelerden olduklarını söyleyerek sözlerini sürdüren Sandıkçı; “ 2 yılda tek kuruş kredi çekmeden ve ilave borç yükü oluşturmadan 60 Milyon TL borç ödedik. Bu rakam mevcut borcumuzun yüzde 30’una tekabül ediyor. Maaş ödeyemeyen bir Belediyeden bugünlere havuz sistemi oluşturup kaynakları tek elde toplayarak, tasarruf tedbirlerini uygulayarak ve harcama sisteminde kılı kırk yararak geldik. Kendi şantiyemizde kendi imkanlarımızla yapabileceğimiz her şeyi kendimiz yapıyoruz. Yine aynı şekilde kendi personelimizle yapabileceğimiz hizmetleri dışarıya vermiyoruz." dedi.

Canik’te yeni cazibe merkezleri oluşturarak değişim ve dönüşümün önünü açıyoruz.

Meşe Orman Park 2.etabını tamamladıklarını, Yarım kalan 3 tane Hanım Konağını bitirdiklerini ve Gençlik Merkezi olarak hizmete açılan alan Samsun Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna tahsis edildiğini belirten Başkan Sandıkçı, "Şener Aydın Başkanla görüşmeler gerçekleştirdik sağ olsun sağduyulu yaklaştı. Hemen başka bir alanda Amatör Spor Kulüplerine sıfırdan yer yaptık, yönetim binası yapıp teslim ettik. Bakanlığımızla görüşmeleri gerçekleştirerek binanın Gençlik Merkezi olmasını sağladık. Hükümet Konağı olmayan tek ilçeyiz. Kurumlarımızın bir kısmı uygun olmayan şartlarda bir kısmı diğer ilçelerde hizmet veriyor. Bu merkez ilçe olan Canik’e yakışmıyor. Girişimlerimiz ve takiplerimiz sonucu bu yatırımı gündeme aldırdık ve hız kazandırdık. Bildiğiniz gibi Şehir Hastanesi ilçemiz sınırlarında yükselecek, hızlı tren istasyonunun Samsun’daki tek durağı İlçemizde olacak. 2.870 hektar alanda imar revizyon planı çalışıyoruz. Yeni bulvar yolu çalışmalarımız, ulaşım ağını zenginleştirmeye yönelik yeni yol açma ve genişletme çalışmalarımızla Canik’te yeni cazibe merkezleri oluşturarak değişim ve dönüşümün önünü açıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)