Başkan Sandıkçı, "Annelerimiz mutluysa Dünya'mız mutlu"

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, "Cennetin ayakları altına serildiği tüm annelerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, başımızın tacı annelerimizin ellerinden öpüyorum. Annelerimiz mutluysa, eşler mutlu, çocuklar mutlu, toplum mutlu dolayısıyla tüm dünyamız mutlu"

Yerel 07.03.2020, 16:34
Başkan Sandıkçı, "Annelerimiz mutluysa Dünya'mız mutlu"

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, yaşantımızda en önemli yere sahip kişilerin kadınlarımızın, analarımızın olduğunu belirtti. 

Toplumun yapı taşı kadınlarımız

Başkan Sandıkcı, "Merhametin, şefkatin, sevgi ve fedakârlığın timsali olan kadın, kimi zaman bir anne, kimi zaman gelecek nesillerimizi yetiştiren bir öğretmendir. Çalışma hayatımızda da ön saflarda yer alarak, emek ve katkılarıyla geleceğimize yön veren, gelecek nesillerimizin yetişmesinde önemli rol üstelen kadınlarımızdır. Toplumun yapı taşı olan kadınlarımız mutlu olduğunda aile de mutlu olur, mutlu aileler de mutlu toplumları oluşturur. Bizim annelerimiz, kadınlarımız dünyanın en fedakar kadınlarıdır. Yeri gelir Erzurum'da Fatma olur, Balkanlardan Kafkaslara kadar cephe cephe dolaşır, yeri gelir Şerife Bacı olur. Yeri gelir 15 Temmuz’da hain darbecilerin karşısında yiğitce dikilerek şehadete ulaşır” dedi.

Annelik kutsal bir görev

Kadınlarımız merhametin, sevginin, hoşgörünün ve özverinin timsali olduğunu belirten Başkan Sandıkçı, Bu toprakları bize vatan kılan Anadolu’nun tüm kadınlarına selam olsun diyerek, kadınların bizatihi varlığıyla takdiri ve saygıyı hak ettiğini belirten Sandıkçı, “Annelik gibi kutsal bir görevin yanında yaşamın her türlü zorluğunu omuzlarında taşıyan varlıktır kadınlarımız. Bu sebeple kadınlarımızın gelişiminin önündeki bütün engeller kaldırılmalı, ailesine, yaşadığı çevreye ve ülkemize faydalı bir birey olmasının önü açılmalıdır. AK Parti iktidarı döneminde kadınlarımızın eğitim, iş hayatı ve sosyal alana daha çok katılım, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve siyaset alanında daha çok temsili için önemli adımlar atılmıştır" dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkç yazılı basın açıklamasını şu şekilde bitirdi:

Ülkemize başarıları ve hizmetleriyle değer katan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, Cennetin ayakları altına serildiği annelerimiz, en kıymetlilerimizdir, başımızın tacıdır. Annelerimiz, kadınlarımız bizim her günümüzde özel insanlardır. Her birine ayrı ayrı saygılarımı sunuyor, baş tacımız kadınlarımızın, analarımızın günlerini kutluyor, ellerinden öpüyorum."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
22°
az bulutlu