Başkan Sandıkçı; Camilerimiz ilçemizin göz bebekleridir

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 1 – 7 Ekim Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Yerel 01.10.2020, 18:14 02.10.2020, 01:17
Başkan Sandıkçı; Camilerimiz ilçemizin göz bebekleridir

1 – 7 Ekim Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Başkan İbrahim Sandıkçı; “Ezan ile başlayıp sala ile son bulan bir hayatımıza Camilerimiz ve Din görevlilerimiz çok ayrı bir anlam ve önem taşıyor.” dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı mesajında; Camilerimizin İslam Medeniyetinin merkezini teşkil ettiğini ve inananlar bu kutlu mekanlarda hayat bulduğunu belirterek, "Camiler bizim ruhumuz, İslam beldelerinin kalbi ve müminler için kurtuluşa açılan kapılardır. Camiler birlik, beraberlik, kardeşlik duygularımızı pekiştirerek milli ve manevi değerlerimizin güç kazandığı yerlerdir. Din görevlilerimiz ise insanları yargılamadan, ötekileştirmeden, sevgi, saygı ve hoşgörüyü ön planda tutarak hareket edip toplumumuzun bütün kesimlerine din hizmeti götürme gayreti taşıyan örnek şahsiyetlerdir.” İfadelerini kullandı.

YARIM KALAN CAMİİLERİ TAMAMLIYORUZ

Camilere tazim ve hürmet etmenin, imar ederek yaşatmanın ve güzelleştirmenin inanan her insanın sorumluluğu olduğuna dikkati geçen Başkan İbrahim Sandıkçı; “ Camilerimize karşı mesuliyetimizin gereklerini yerine getiriyor ve bunu da Allah rızası için yapıyoruz. Görevi devraldığımız da ilçemizde yapımı yarım bırakılan iki tane Camiimiz vardı. Birisi Hasköy Mahallemizdeki Meşe Camii diğeri ise Belediye hizmet binamızın yanında Cinekoğlu Merkez Camii. Meşe Camiinin yapımını yakından takip ederek, umutları tükenmeye başlamış hayırsever iş insanlarını da yeniden hareketlendirip heyecan kazanmalarını sağlayarak bitme aşamasına getirdik hamdolsun" dedi.

Camilerimiz ilçemizin göz bebekleridir

Ramazan ayında  Camiinin tam anlamıyla faaliyete geçeceğine inandığını, Belediye hizmet binasında yanındaki Cinekoğlu Camisiyle ilgili ise soruşturma safahatı gerçekleştiği için bir adım atamadıklarını, Müfettiş raporlarına konu olan ve aydınlanması gereken hususlar olduğunu belirten Sandıkçı, "Milletimizin de bir özlemi var. Şimdi bu Camiimizin de yapımını yakından takip etmeye başlayacağız. İnşAllah yine kuracağımız sistemle Meşe Camiinde olduğu gibi burada da hızlı bir şekilde sonuca ulaşacağımıza inanıyorum. Kaybolan güveni, inancı, itibarı yeniden kazandırdığınızda zor gözüken işlerin önü açılıyor. Burada da önümüzdeki engelleri aşıp gereğini yapacağız. Camilerimiz ilçemizin göz bebekleridir. Temizliği, bakımı, onarımı, teknik eksiklikleri, dezenfektesi vesair Belediyemiz adına üzerimize ne düşüyorsa ilçemizde ki tüm Camilerimize hiç birini bir birinden ayırt etmeden yardım yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz." diyerek,şu ifadeleri kullandı:

Bu vesile ile Camiler ve Din görevlileri haftasının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olan Camilerimizin yapımı ve onarımında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, din görevlilerimize de çalışmalarında başarılar diliyorum. ” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)