Başkan Sandıkçı; Yetimin Öksüzün Yanında Olacağız

Ramazan Bayramı öncesinde ilçede yaşayan yetim çocukları baştan aşağı giyindirerek sevinmelerini sağlayan Canik Belediye Başkanı İbrahim sandıkçı, "Hiçbir insanımızın aç ve açıkta kalmasına asla gönlümüz razı gelmez" dedi.

Yerel 14.05.2020, 23:26
Başkan Sandıkçı; Yetimin Öksüzün Yanında Olacağız

Canik Belediye Başkanı İbrahim sandıkçı, Ramazan Bayramı öncesinde yetim çocukları giydirdi.  Ülke olarak zor günlerden geçildiği bu dönemde sosyal yardım faaliyetlerinin aralıksız devam ettiğini belirten Sandıkçı, ihtiyaç sahibinin, fakirin, yetimin, öksüzün, yaşlının yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; İyiliğin bir günü olmaz ancak ülkemizde Ramazan ayının 15. gününün yetim kardeşlerimiz için farkındalık oluşturmak adına, doğuştan veya sonradan küçük yaşlarda yetim kalan maddi durumu olmayan çocuklarımızın bayram öncesinde yüzlerinin gülmesini sağlayarak, sevinçlerine vesile olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belitti.

YETİMİN ÖKSÜZÜN YANINDA OLACAĞIZ

Hiçbir insanımızın aç ve açıkta kalmasına asla gönüllerinin razı glmeyeceğini belirten Başkan Sandıkçı, “Çocuklarımız geleceğimiz. Özellikle yetim çocuklarımızın sevgiye, şefkate daha çok ihtiyaçları var. Aile ve Sosyal Yardım Birimimiz, Sivil toplum örgütleri ve Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile birlikte tespit çalışmalarının ardından ulaşılan yetim çocuklarımızın yüzlerinde bir nebze de olsa tebessüme sebep olmak, devletimizin yanlarında olduğunu hissetmelerini sağlamak istedik. Öksüz ve yetim kalmış bir peygamberin ümmeti olarak, milletimize layık olabilmek için onların hizmetkârı olmaya, her zaman mazlumun, ihtiyaç sahibinin, fakirin, yetimin, öksüzün, yaşlının yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu