Başkan Sarıcaoğlu'ndan KÖYTÜR'e Ziyaret

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu 300'e yakın kişiye istihdam sağlayan KöyTür'e ziyarette bulundu.

Yerel 22.12.2015, 17:43
Başkan Sarıcaoğlu'ndan KÖYTÜR'e Ziyaret
SAMSUN- KöyTür'ün kesimhane müdürü Yunus Emre Metinoğlu'ndan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Sarıcaoğlu, "İlçemizde istihdam konusunda çok büyük yatırımları olan KöyTür'ün yanındayız " dedi.

MAAŞLARI GÜNÜNDE YATIRIYORUZ
Metinoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Toplamda 300 kişiye istihdam sağlıyoruz. Bu personellerimizin maaşlarında hiçbir problem yok. Bazı basın yayın organlarında çıkan asılsız haberlere kimse inanmasın. Kavak'ta en fazla eleman çalıştıran işletme KöyTür'dür. Kavak'lı vatandaşlarımız gönüllerini ferah tutsunlar KöyTür eskisi gibi dimdik ayakta.Haftalık üretim miktarımız 300.000'dir. Bu üretimi artırabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm personelime sizlerin aracılığı ilede teşekkür etmek istiyoruz. Bizleri bu zor dönemde yalnız bırakmadılar dimdik ayağa kalkabilmemiz için yanımızda oldular." dedi.

KÖYTÜR'ÜN HERZAMAN YANINDAYIZ
Başkan Sarıcaoğlu, "7 haziran seçimlerinden sonra ülkemizde yaşanan olumsuzluklar Rabbimin izni ile 1 kasımda aşıldı ve ülkemizin önü açıldı. Bu süreç zarfında her büyük işyeri gibi KöyTür'de hafif bir sıkıntı yaşadı. Fakat bu sıkıntı aşılamayacak bir sıkıntı değil. Vekillerimiz ve Bakanımızla KöyTür hakkında sürekli istişare yapıyoruz. KöyTür sahipsiz değildir. Bizler var olduğumuz sürece KöyTür herzaman ayakta dimdik duracaktır.KöyTür'de yaşanan sorunu ufak bir gribal enfeksiyon olarak adlandırabiliriz. KöyTür'ü de bünyesinde barındıran Samsun Yemsel Tavukçuluk Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır bey ilede sürekli istişareler içerisindeyiz. Herşeyin yavaş yavaş rayına oturduğunu çok yakın zamanda üretimi dahi artırmayı hedeflediklerinin müjdesini verdi." dedi.
Yorumlar (0)