Alexa

Başkan Sarıcaoğlu'ndan Kuyuda Kaz Tiridi İddiası

Türkiye’de ilk kez Kavak’ta yapılan Kuyuda Kaz Tiridi rekor kırıyor. Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Yöresel yemeklerimiz ile Gastronomi Turizminde de iddialı olduğumuzu göstereceğiz “ ifadelerini kullandı.

Başkan Sarıcaoğlu'ndan Kuyuda Kaz Tiridi İddiası

Türkiye’de ilk kez Kavak’ta yapılan 'Kuyuda Kaz Tiridi' ne ilgi büyüyor. Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu yaptığı açıklamada, “Yöresel yemeklerimiz ile Gastronomi Turizminde de iddialı olduğumuzu göstereceğiz “ dedi.

Gastronomi Turizmine çeviren Kavak Belediyesi, Kaz tiriti, menemeni ve büryan kebabının ardından son olarak Güven Park Sosyal Tesisleri’nde, yaptığı Kuyu’da Kaz tiridi çeşidi ile ünlenince neredeyse tüm bölgenin uğrak yeri oldu.

Daha önce Büryan Kebabı ile isim yapan Kavak Belediyesi Güven Park Sosyal Tesisleri, şimdi de Kuyuda Kaz Tiridi ile ilgi görüyor. İlk başlarda sadece haftanın belli günlerinde yapılan ancak sunduğu farklı damak tadı ile bir anda ünlenince talep patlaması yaşayan Kuyuda Kaz Tiriti artık haftanın her günü hazırlanarak müşterilere sunulmaya başladı.

Kaz Tiridi yemeğinin ilçede yıllardan beri yaşayan ve yaşatılan bir kültür mirası olduğunu ifade eden Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, “Halkımızın ve misafirlerimizin severek tükettikleri kaz tiridini belediyemize ait tesislerimizde şimdi de Türkiye’de ilk kez kuyuda yapmaya başladık ve beklediğimizden çok daha büyük bir ilgi gördü. Damak tadına önem verenlere ayrı bir lezzet sunan kuyuda kaz tiritini şimdi haftanın her günü yapılarak misafirlerimize sunuyoruz. Kuyuda Kaz Tiriti’mizin bizi en çok sevindiren yanı ününün ilçe sınırlarını aşarak ilçemiz tanıtımına büyük katkı sunması oldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 01:02
YORUM EKLE