Başkan Sebahattin Özdemir Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

Havza Belediye Başkanı Özdemir, harekatın Kıbrıs Türk halkını Rumlar tarafından çektikleri zulümden kurtarmak için yapıldığını belirtti.

Yerel 26.07.2020, 16:17 26.07.2020, 16:39
Başkan Sebahattin Özdemir Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

Kıbrıs Barış Harekatında şehit düşen askerlerin ailelerini ziyaret eden Havza Belediye Başkanı Özdemir, harekatın 46. Yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, harekatın Kıbrıs Türk halkını Rumlar tarafından çektikleri zulümden kurtarmak için yapıldığını belirtti.

Özdemir, şehit Sebahattin Yılmaz’ın kız kardeşi Selver Canaz ile ailesini ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler. Ziyarette şehitler için dua ettiler. Özdemir, ve beraberindekiler daha sonra ise şehit Ali Rıza Karaoğlan’ın Ilıca Mahallesinde yaşamakta olan annesi Hatice Karaoğlan ziyaret ettiler.

Başkan Özdemir açıklamasında, “Kıbrıs Türk halkını Rumlar tarafından çektikleri zulümden kurtarmak gayesiyle, 20 Temmuz 1974'te Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kıbrıs'ta başlattığı Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nın 46. Yıl Dönümünü yaşamaktayız. Kıbrıslı insanımızın çektikleri zulümden kurtarılmasını sağlayan ve Kıbrıs Türk halkını özgürlüğe kavuşturan bu büyük zaferin yıl dönümünü yaşadığımız bu günlerde evlatlarını, kardeşlerini Kıbrıs’ta Türk toprağına emanet eden şehit ailelerimizin her zaman yanında ve emrindeyiz. Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nın 46. Yıl Dönümünü kutluyorum. Kıbrıs Türk Barış Harekâtı'nda yer alan şehitlerimizi ile tüm şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, halen hayatta bulunan gazilerimizi de saygıyla selamlıyorum.“ dedi.

Havza Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kayan, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin her dönemde mağdur ve mazlumun yanında yer aldığını belirterek, “Kıbrıs bizim için vatan meselesi. Kıbrıslı kardeşlerimizin zulüm’den kurtarmak için gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatının 46. Yıl dönümü kutlyor ve tüm şehitlerimiz rahmet ve minnetle anıyoruz.”dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir'e ziyaretlerde Muharip Gaziler Derneği Havza Temsilcisi Harun Saat, Ak Parti Havza İlçe Başkanı Kadir Kayan ve Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt eşlik etti.

Yorumlar (0)