Alexa

Başkan Süslü, Basın Bayramı’nı kutladı

MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutladı

Başkan Süslü, Basın Bayramı’nı kutladı

Başkan Süslü yaptığı açıklamada " Türk basınında sansürün kaldırılmasının 106. yıldönümünü kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Samsun’da da her türlü zor şartlara rağmen bu önemli görevi büyük fedakârlıklar göstererek üstesinden gelen değerli basın mensubu kardeşlerimin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

24 Temmuz günü gazeteciler açısından anlamlı bir gündür. Halkın gören gözü, işiten kulağı olan gazeteciler, toplumun temel yapı taşlarının başında gelir. Eğer bir yerde gazeteci yoksa basın mensubu yoksa orada ne demokrasiden söz edilebilir, ne de özgürlükten. Basın mensupları insanların en önemli ihtiyacı olan haber alma işlevini yerine getirerek, topluma büyük bir yarar sağlamaktadır. Bizler yerel yönetimler olarak, yerel basına büyük önem veriyoruz. Bizi şehrimizdeki insanlarımıza anlatacak, yaptığımızı halka ulaştıracak yerel basındır. Sadece yapılan değil yapılmayanları da gündeme getirerek, bizlere yön göstermeleri de son derece önemlidir. Yalnız yerel basın mensuplarımızın yaşadığı ekonomik sıkıntıları giderecek, önemli çalışmalar yapmak gerekmektedir.

Bir kez daha tüm basın mensuplarımızın ve özellikle yerel basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlar, saygılar sunarım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 17:50
YORUM EKLE