Başkan Tosun’un Ramazan Ayı Mesajı

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yaklaşan Ramazan ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yerel 12.04.2021, 12:09
Başkan Tosun’un Ramazan Ayı Mesajı

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yayımladığı mesajında; " Tüm Müslüman aleminin özlemle beklediği bir Ramazan ayına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Ramazan ayı, birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve paylaşma gibi duyguların yeniden pekiştiği rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı mağfiret, bolluk ve bereket ayıdır. Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın yaşandığı, ihtiyaç sahiplerinin idrak edildiği, sabrın arttığı ve paylaşma erdeminin yükseldiği zaman dilimi olan Mübarek Ramazan ayını karşılamanın sevinci ve mutluluğu içindeyiz.

Bu mübarek ay; garip gurebanın, mazlumların ve çaresizlerin halinden anlama şuuru kazandığımız, dünya nimetlerinin kıymetini idrak ettiğimiz manevi olarak gelişim ve değişim mevsimidir. Ramazan, müminlerin paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma ve hayırda yarışmasıdır. Bu anlamda merhametin en üst seviyelere ulaştığı bu mübarek ayda; sofralarımızı ve gönüllerimizi ihtiyaç sahiplerine açmalı ve yardıma muhtaç olanlara yardım elimizi uzatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Allah'ın rahmet ve bağış kapılarının açıldığı Mübarek Ramazan ayının başta ülkemize olmak üzere İslam Âlemine hayırlar getirmesini diler, Ramazan-ı Şerif’in koronavirüs salgınından kurtulmamıza, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde sağlıklı günlere kavuşmamızı vesile olmasını temenni eder, en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunarım. Tüm Kulalı hemşehrilerimizin ve İslam dünyasının Ramazan ayını yürekten tebrik ediyorum" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)