Alexa

“BAŞKAN YILMAZ HANGİ PARTİDEN?”

Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, AK Parti adayı Yusuf Ziya Yılmaz’ın Fen İşleri Müdürlüğü işçilerine yaptığı konuşmanın “tam bir AK Parti eleştirisi olduğunu” öne sürdü.

 “BAŞKAN YILMAZ HANGİ PARTİDEN?”
 Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Ferhat Günaydın, AK Parti adayı Yusuf Ziya Yılmaz’ın Fen İşleri Müdürlüğü işçilerine yaptığı konuşmanın “tam bir AK Parti eleştirisi olduğunu” öne sürerek “Hayretler içindeyim; Yusuf Ziya Yılmaz hangi partinin başkanı?” diye sordu.


Başkan Yılmaz’ın yapacaklarını anlatırken “
‘’Köylerimizin tüm grup yolları mümkünse sıcak karışım asfaltla, değilse bile en azından yüzde 100’ü adam gibi doğru dürüst bir asfaltla yapıp bitireceğiz. İki kamyon geçince bozulmayacak statik kaplama ile yapacağız. Artık Samsun’un hiçbir köyü asfaltsız kalmayacak. Hangi köye gidersek gidelim kimse suyumuz, kanalizasyonumuz, yolumuz yok demeyecek. İçme suyu ve kanalizasyon konusu problem olmaktan çıkacak, hastalık yaymayacak. Bunlarla da Türkiye’de övüneceğiz” dediğini belirten Dr. Günaydın daha sonra şunları söyledi:

“Bu sözler AK Partili milletvekili ve yöneticilerin yıllardır söylediklerinin tam tersi. Onlar tüm sorunların çözüldüğünü anlatırken Başkan Yılmaz aksini söylüyor. Asfaltların adam gibi olmadığını açıklıyor. Gittikleri köylerde halkın kendilerini (yolumuz yok, suyumuz yok, kanalizasyonumuz yok) diye karşıladıklarını açıklıyor. İçme suyu ve kanalizasyonun sorun olduğunu ve bu sorunun hastalık yaydığını itiraf ediyor. Kısacası kendi yapacaklarını anlatırken kendisini o koltuğa taşıyan AK Parti’yi yeriyor. Ya yaşadığı stres nedeniyle ne söylediğini bilmiyor ya da hangi partide siyaset yaptığını unutuyor.”

Başkan Yılmaz’ın o konuşmasında “sanayileşme ve turizm açısından da son derece olumsuz bir tablo çizdiğini” belirten Dr. Ferhat Günaydın “Eğer bu kentin köylerinde bu anlattığınız bozukluklar ve yetersizlikler varsa bunun müsebbibi on yıldır saflarında siyaset yaptığınız AKP’dir. Yine bu kent sanayileşme sorununu çözemediyse ve turizmden bütün palavralara rağmen dişe dokunur bir pay alamamışa bunun sorumlusu da 15 yıldır bu şehri tek adam anlayışıyla yöneten sizsiniz. Bu itiraflardan sonra yapacağınız bir tek şey vardır: Halktan özür dilemek ve uzlete çekilmek… Bunu siz kendi iradenizle yapmazsanız bu halk oyla yaptıracaktır. Çoğu gitti azı kaldı.”      

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2014, 22:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMBİYA SANCAK
EMBİYA SANCAK - 6 yıl Önce

samsun'da herkes çok i̇yi̇ bi̇li̇r ki̇ , sayin başkan akp li̇ hi̇çbi̇r zaman olmadi... bürokratlarinin nasil bakan mustafa demi̇re tepki̇li̇ olduğuna tanik olan bi̇r i̇nsanim. sayin başkan atakum hükümet bi̇nasinin yapilmasini i̇stemedi̇. sayin mustafa demi̇ri̇n gayretleri̇ i̇le mümkün oldu.