Başkanı Özdemir’den çalışan bayanlara karanfil

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile belediyede ve resmi kurumlarda çalışan bayanları ziyaret ederek çiçek verdi.

Yerel 08.03.2021, 12:20 08.03.2021, 12:41
Başkanı Özdemir’den çalışan bayanlara karanfil

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile belediyede ve resmi kurumlarda çalışan bayanları ziyaret  eden Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir karanfil dağıttı. Başkan Özdemir daha sonra Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne geçerek burada başta Merkez Müdürü Sezen Necla Mutlu ve çalışanlarına çiçek verdi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir; “Yüce dinimiz ve medeniyetimiz her zaman kadına özel bir önem vermiş ve kadınlarımızın hak ve hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. Bizler kadınlar için ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ diye buyuran ve o şekilde özen gösteren bir peygamberin ümmetiyiz. Türk kadınını dünyada ilk kez seçme ve seçilme hakkın vererek onurlandırmıştır. Çalışma hayatında kadınlarımızın artması çalışma ortamlarının da seviyesini yükseltmekte. Bu vesile ile kadına şiddeti kınıyoruz. Kadına karşı şiddet konusunda gerek şahsım gerekse belediye olarak gerekli her türlü hassasiyeti göstermekteyiz. Bu düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, tüm kadınlarımıza, selam ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Havza Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sezen Necla Mutlu ise ziyaretten dolayı teşekkür ederek; “Bu anlamda günde bizleri yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Sayın Sebahattin Özdemir beye teşekkür ederim.” Dedi.

Sohbetin ardından Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir bayanlara çiçek ve hediye takdim etti.

Ziyaette Başkan Özdemir’e Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Zeki Kurt eşlik etti.

Havza AK Gençlikten karanfilli sürprizi

AK Parti Havza Gençlik Kolları tarafından 08 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle çalışan kadınlara karanfil sürprizi yapıldı. AK Parti Havza Gençlik Kolları Başkanı Kadircan Şenkal, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte resmi kurum ve kuruluşları ziyaret ederek çalışan bayanları ziyaret ederek karanfil hediye ettiler.

Ziyaretlerine Havza Belediyesinden Başlayan ziyaret eden AK Parti Havza Gençlik Kolları başkanı ve üyleri çalışan bayanları tek tek ziyaret ederek sohbet ettiler.

AK Parti Havza Gençlik Kolları Kadircan Şenkal ; “Türk toplumunda kadın baş tacıdır. Toplumun ve ailenin en önemli yapı taşıdır. Kurtuluş Savaşında dahi vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan özverili Türk kadınının toplumsal hayatta hak ettiği yere gelmesi büyük önem arz eder. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’mızca büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürülen kadın hakları ve kadının korunmasına yönelik öncü çalışmalar sayesinde kadınlarımız geleceğe daha güvenli bakabilmektedirler. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutluyorum. Kadınlarımıza şiddetten uzak, mutlu, huzurlu, sağlıklı bir yaşam sürmelerini diliyorum.” Dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)