Beylikdüzü’nde Girişimci Kadın Sayısında Artış

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçede yaşayan girişimci kadınları ağırladı.

Yerel 20.02.2022, 15:13
Beylikdüzü’nde Girişimci Kadın Sayısında Artış

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, İlçede yaşayan girişimci kadınları Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde ağırladı. Çalık, kadınların hem üretimde hem de çalışma hayatında yer almasının ülke için oldukça önemli olduğunu vurguladı.

“Emek veren ve mücadele eden kadınların başarı hikayelerini kendilerinden dinlemek çok özel bir duygu. Özellikle bu zor dönemde üreten ve mücadele eden başarılı tüm kadınları tebrik diyorum. ” ifadelerine yer veren Başkan Çalık, Belediye Meclis Üyesi Ebru Çevik ile birlikte girişimci kadınları Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde ağırladı. Görüşmede çeşitli meslek gruplarında başarı sağlamış girişimci kadınlar, kendi başarı hikayelerini anlatarak sahip oldukları beceri ve hedefleri hakkında görüş ve önerilerini belirtti. Başarılarından ötürü kadın girişimcileri tebrik etti.

Başkan Çalık, Beylikdüzü Belediyesi olarak kadın eksenli önemli projelere imza attıklarına işaret ederek kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel hayata katılımını sağlayan önemli çalışmaların ilçede devam edeceğini vurguladı. Kadının her alanda olması gerektiğini ifade eden kadın girişimciler ise Başkan Çalık’a kendilerini ağırladıkları için teşekkür etti. Çalık, görüşmenin sonunda katılımcılara yaptıkları başarılı hizmetlerden dolayı tebrik ederek çiçek ve plaket takdim etti.

“Üreten ve mücadele eden başarılı tüm kadınları tebrik diyorum”

Beylikdüzü’nde girişimci kadın sayısının artmasından dolayı oldukça memnun olduğunu belirten Başkan Çalık, “Kentimizin, başarı öyküleriyle ilham veren kadın girişimcilerini ağırladık. İlçede başarılı olan girişimci kadınlarla bir araya gelmek ve onların başarı hikayelerini kendilerinden dinlemek çok önemli. Kadınların iş hayatında özgür ve eşit koşullarda çalışması için her türlü destekte yanlarında olacağız. Kadınların hem üretimde hem de çalışma hayatında yer alması ülke için oldukça önemli. Bu konuda emek veren ve mücadele eden kadınların başarı hikayelerini kendilerinden dinlemek ayrıca çok özel bir duygu. Özellikle bu zor dönemde üreten ve mücadele eden başarılı tüm kadınları tebrik diyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)