Beylikdüzü'nde Yeni Yeraltı çöp konteynerleri Uygulaması

Beylikdüzü Belediyesi, daha temiz ve modern bir ilçe için ‘Yeraltı çöp konteyneri’ uygulaması yaygınlaştırıyor.

Yerel 16.08.2021, 21:42 16.08.2021, 22:38
Beylikdüzü'nde Yeni Yeraltı çöp konteynerleri Uygulaması

Beylikdüzü Belediyesi, Yeraltı çöp konteyneri uygulamasını yaygınlaştırıyor. İlçede bulunan ve montaj işlemleri tamamlanan yeraltı çöp konteynerlerini inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü’nde sağlıklı, çevre dostu ve modern şehirciliğe uygun görünüm sağlayan kent uygulamalarının aralıksız olarak devam edeceğini belirtti.

İlçede cadde ve sokaklarında kent estetiğine uygun modern ve hijyenik yeni çöp konteynerleri ile Beylikdüzü’ne uygun bir yapı oluşturarak görüntü kirliliğini de önleyeceklerini belirten Çalık, 

“Beylikdüzü’nde başlattığımız modern yeraltı çöp konteynerleriyle, çöp ve atıkları yer altında izole ederek, kötü koku ve hastalık riski gibi istenmeyen sonuçların önüne geçiyoruz. Komşularımızın ihtiyaçları göz önüne alarak uygulamaya devam edeceğimiz modern yer altı çöp konteyner projemiz, sağladığı hijyenin yanında, uzun kullanım ömrü sayesinde kentimize kazandırılmış önemli bir uygulama olacak. Çevre dostu, sade ve estetik yapısıyla birlikte Beylikdüzü’ne uygun bir yapı oluşturarak görüntü kirliliğini de önleyeceğiz.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)