BİR DÖNEMİN BOZKURTLARI İFTARDA …

Ülkü Ocaklarında belli zamanlarda ve çeşitli görevlerde bulunmuş ülkücüler iftarda buluşarak özlem giderdiler.

Yerel 05.08.2013, 17:42 05.08.2013, 18:20
 BİR DÖNEMİN BOZKURTLARI İFTARDA …

Ülkü Ocaklarında belli zamanlarda ve çeşitli görevlerde bulunmuş ülkücüler iftarda buluşarak özlem giderdiler. Samsun İlçelerinde O dönemlerde görev yapmış yöneticilerinin de bulunduğu iftar yemeği renkli anılar ve hatıralarla süslendi.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Danayiyen’in Acem Tekkesinde düzenlediği iftar davetine icabet edenler arasında o dönemlerin Ülkücü büyükleri de vardı.

En büyük eksikliğin dostların birbirlerinden kopuk ve birbirlerini tanıyamaz hale gelecek kadar birbirlerinden ayrı kalmaları olduğunu söyleyen Danayiyen şöyle devam etti:

“Ayni Jenerasyonun insanlarıyız. O dönemlerde birlikte iyi kötü anılarımız oldu.   Aradan uzun zaman geçti. Bir birimizi özledik.  Nerdeyse birbirimizi tanıyamayacağız. ben ön ayak oldum ve ayni jenerasyonda bulunan arkadaşlarla bir araya geldik. Tabi ki bize o dönemlerde yardımcı olan, bilgi veren, tecrübelerini anlatan ülkücü ağbilerimizi de unutmadık. Allah razı olsun; hepsi davetimize icabet ederek bizleri onurlandırdılar.”

Acem Tekkesinde iftar sofrasının dağılmasından hemen sonra Alparslan Türkeş Park’ında Bilge Baba Çay Bahçesi’nde toplanıldı. Her ülkücünün özlem duyduğu derin sohbetler biranda bizleri de geçmişe götürdü… Ülkü Ocakları sohbetlerini hatırladık.  

Özellikle kapsamhaberin’de yazarlarından olan M.Akif Okur’un Türkiye’nin stratejik meseleleriyle ilgili ortaya koyduğu (Her ne kadar karamsar olsa da) tablo çok iyiydi.

Türkiye ve Dünya’da bu günlerde çok konuşulan, gündemini hala muhafaza eden meselelerinde konuşulduğu çay sohbeti saatlerce devam etti.

kapsamhaber/ Garabey


Yorumlar (1)
ibrahim arslan 8 yıl önce
ülküdaşlarımızı, bilge baba çay bahçesinde ağırlamaktan onur duyduk.
banner442