Bir Elin Umut Hareketi Samsun'da Kuruldu

Bir grup yardımseverin bir araya gelerek kurduğu "Bir El Bin Umut Hareketi", Samsun'un Atakum İlçesinde ulaştırılacak yardımlarla ihtiyaç sahiplerine umut oluyor.

Yerel 17.04.2020, 20:46 17.04.2020, 21:23
Bir Elin Umut Hareketi Samsun'da Kuruldu

Samsun'un Atakum İlçesinde kurulan Bir El Bin Umut Hareketi, ulaştırılacak yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin umudu olacak. Bir El Bin Umut Hareketi Başkanı Gamze Ayıkcan, bir iyiliği duyurmanın, anlatmanın, aktarmanın birçok insanı iyilik yapmaya teşvik edeceğine inandıklarını belirterek, "yardıma muhtaç tüm insanlara ihtiyaç duydukları insani yardımı ulaştırmak için çalışacağız" dedi.

Acıları da paylaşarak azaltacağız

İnsanları iyilik yapmaya ve yardımlaşmaya teşvik etmek istediklerini belirten Başkan Gamze Ayıkcan, "Uzun süredir çevremizdeki ihtiyaç sahiplerinin bir yarasına merhem olmak, yoksul çocuklarımızın yüzlerini güldürmek için çabalıyoruz. Bu iyilik hareketimizi daha da büyüterek daha fazla aileye ulaşmak ve daha fazla gönüle dokunmak istedik. Bir çocuğun, bir babanın ya da bir annenin yüzünü güldürmenin sayısız şekli var. Biz de iyiliğin bulaşıcı olduğu düşüncesiyle insanları iyilik yapmaya teşvik edebileceğimize inanıyoruz. Bu düşünceden hareketle kurduğumuz yardımlaşma hareketimiz ile mutlulukları paylaşarak artırıp, acıları da paylaşarak azaltacağız" dedi.

İLK ETAPTA 100 AİLEYE YARDIM

'El ele, umutlu günlere' sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Bir El Bin Umut Hareketi Başkanı Gamze Ayıkcan, "Peygamber Efendimizin 'Komşusu açken tok yatan bizden değildir' hadisinden de hareketle, toplumumuzda yardıma ihtiyacı olan herkese ulaşmak istiyoruz. Bir El Bin Umut olarak önümüzdeki günlerde ilk etapta Samsun genelinde 100 ailemize gıda ve erzak yardımlarımızı ulaştıracağız. Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı için de yardım planlamamızı yaptık. Toplumumuzda iyiliğin ve yardımlaşmanın olması için el ele vererek nerede olursa olsun dil din ırk ayrımı yapmaksızın yardıma muhtaç tüm insanlara ihtiyaç duydukları insani yardımı ulaştırmak için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)