'Biz Unutmadık, Sizde Unutmayın'

İlkadım’da, tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerle beslenme imkanları azalan sokak hayvanları unutulmadı.

Yerel 13.04.2021, 01:04 13.04.2021, 01:20
'Biz Unutmadık, Sizde Unutmayın'

'Biz Unutmadık, Sizde Unutmayın' sloganıyla soak hayvanlarına destek olan İlkadım Belediyesi, sokak hayvanlarının virüse karşı alınan tedbirlerden etkilenmemesi için çalışma başlattı. Belediye ekipleri kedi, köpek ve kuşlar için mahallelere, sokaklara, park ve bahçelere içerisinde su ve mama olan kaplar bıraktı.

“Biz Unutmadık Sizde Unutmayın ” projesi ile daha önce ilçenin dört bir yanına yerleştirilen Mama matiklere yem ve su takviyesi yapan Belediye ekipleri çalışmalarını daha da genişleterek, yaşam merkezlerinde uzaktaki yaşam alanlarına yerleştirilen mama kaplarının ikinci adımına geçti. Şehir merkezinde yiyecek bulmakta zorlanan kedi ve köpekler için yaptırdıkları özel kapları cadde ve sokaklara yerleştiren ekipler, sokakta buldukları hasta hayvanları da ihmal etmiyor.

“Sizde can dostlarımıza destek olun”

Konuyla ilgili açıklama yapan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Belediye olarak ellerimizden gelen en hizmeti yapma gayretindeyiz. Her can bizim için kıymetli. İlçemizin uygun olan yerlerine sevimli dostlarımız için yiyecek ve su kapları bıraktık. Sizler de evlerinizin önlerine su ve yiyecek bırakarak onlara destek olabilirsiniz." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442