banner424

banner425

banner423Bolaman'da Pes Dedirten Çirkin Davranışa Tepki!

Samsun Ordu karayolu Bolaman mahallesi mevkiinde yoldan geçen vatandaşların çöplerini atmak için konulan konteyneri kendini bilmez kişi veya kişiler tarafından denize atıldı.

Yerel 16.03.2021, 14:23 16.03.2021, 14:30
Bolaman'da Pes Dedirten Çirkin Davranışa Tepki!

Fatsa'da bu kadarına da pes dedirten bir olay yaşandı. Samsun Ordu karayolu Bolaman mahallesi mevkiinde yoldan geçen vatandaşların çöplerini atmak için konulan konteyneri kendini bilmez kişi veya kişiler tarafından denize atıldı.

Çöp konteynerinin denize atıldığı ihbarını alan Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Bolaman Limandan bir kayık yardımıyla çöp konteynerini denizden aldı. Uçurumdan alınan çöp konteynerin yerine yenisi konuldu.

Çöp konteynerinin denize atılmasına Bolaman mahallesi muhtarı Dursun Mehmet Yeşiltaş büyük tepki gösterdi. Yoldan geçen vatandaşlar ise, olayı şaşkınlıkla karşılayarak konteyneri denize atanları kınadıklarını dile getirdi.

MAHALLE MUHTARI “TÜYÜ BİTMEMİŞ YETİMİN HAKKI VAR”

Bolaman mahallesi Muhtarı Dursun Mehmet Yeşiltaş, “ Buralarda çöp birikintilerinin olmaması için ben belediyemizden çöp konteyneri talep etmiştim. Sağ olsun, belediyemizde bizi kırmayarak buraya çöp konteyneri bıraktı. Bu konteyner, kendini bilmez bazı kişiler tarafından denize atılmış. Bu malzemelerde tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Ben bu olaydan çok rahatsız oldum. Olayı duyan vatandaşlarımız da çok üzüldü. Çünkü bu bir milli servet. Denizden aldığımız çöp konteynırının yerine yenilerini bıraktırdık inşallah bunu da ziyan etmezler” dedi.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Bisiklet ile geçerken olayı öğrendiğini ifade eden Murat Kırdı, Böyle bir olayın olmasından dolayı gerçekten çok üzüntü duyduğunu, bunun bir insan davranışının en kötü dışa vurumu olduğunu, davranışı şiddetle kınadığını belirtti.

Olayı öğrendiğinde inanmakta güçlük çektiğini söyleyen Mahmut Çamaş ise, “ Akla, mantığa ve insanlığa sığmayan tavrın kabul edilebilir tarafının olmadığını, bunun bir insan davranışı olmadığını ifade etti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)