Burada 'Çöp' taksiyle temizleniyor

Kahramanmaraş'ta Dulkadiroğlu Belediyesi, Kahramanmaraş il merkezini 'çöp' taksiyle temizleyecek.  

Yerel 15.11.2016, 22:29
Burada 'Çöp' taksiyle temizleniyor
KAHRAMANMARAŞ- Dulkadiroğlu Belediyesi, Kahramanmaraş il merkezini 'çöp' taksiyle temizleyerek daha pratik çözümler buluyor.

Şehir merkezinde görüntü kirliliğinin önüne geçmek adına yapılan proje kapsamında Dulkadiroğlu Belediyesi, şehir merkezinde çöp taksi projesini hayata geçirdi. Şehrin ana artelleri üzerinde göreve başlayan çöp taksinin yoğun trafikte daha rahat çalışması amaçlanıyor. Günün belirli saatlerinde periyodik olarak çalışan çöp taksi WhatsApp ihbar hattıyla da vatandaşa anında hizmet götürecek.

Baskılı hidrolik sıkıştırmalı araçların ana caddede oluşturdukları trafik sıkışıklığı ve kötü görüntünün yerine daha pratik ve küçük araçlarla çöpler seri şekilde toplanacağını ifade eden Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ihtiyaç halinde bu gibi araçların sayısını artıracaklarını söyledi. Proje hakkında konuşan Başkan Okay, “Merkezdeki birçok noktaya büyük çöp kamyonları giremiyor, girerse de trafikte aksamalar oluyor. Çöp taksi sayesinde trafiğe kapalı, dar ve ara sokaklara rahatça girebiliyoruz. Trafik akışını engellemeden temizlik işlerini yapmış olacağız. Projemiz, vatandaşlarımız tarafından benimsendiği takdirde farklı bölgelerimizde de uygulamaya girecek” dedi.

 
Yorumlar (0)