Burada sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Muş valili bir açıklama yaparak Muş'ta sokağa çıkma yasağı ilan ettiklerini belirtti. ikinci bir emre kadar sokağa çıkılmayacak.

Yerel 16.08.2015, 14:11 16.08.2015, 14:20
Burada sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bombaların patladığı, çatışmaların yaşandığı Muş/Varto ilçesinde, birçok yere patlayıcı yerleştirmesi üzerine sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Muş Valiliği, konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "15 Ağustos 2015 tarihinden itibaren, Varto ilçesi şehir merkezinde PKK terör örgütü mensupları tarafından çok sayıda mayınlama ve tuzaklama yapılmıştır. Bu tuzaklamaların imhası esnasında vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması başta olmak üzere, asayiş ve güven ortamının tekrar tesis edilmesi için, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Varto ilçesinde, 16 Ağustos 2015 günü saat 08.30 itibari ile ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

PKK'LI BAYAN...

Muş Valiliği, sosyal medyada paylaşılan PKK mensubu bayana ait görüntülerle ilgili de bir açıklama yaptı. Açıklama şöyle: "10 Ağustos 2015 tarihinde ilimiz Varto ilçesi kırsalında güvenlik güçlerimiz ile girdiği çatışma neticesi etkisiz hale getirilen PKK terör örgütü mensubu bayana ait bazı görüntülerin sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandığı tespit edilmiştir. Kamuoyu ve valiliğimizce kabul edilemeyecek şekildeki bu görüntüleri çeken, yayınlayan ve sosyal medyaya servis eden kişi veya kişiler hakkında adli ve idari soruşturma başlatılmıştır."
Yorumlar (0)
banner442