Bursa güne karla uyandı

Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan kar yağışı, Bursa'da da sabahın erken saatlerinden itibaren başladı.

Yerel 06.01.2015, 10:47 06.01.2015, 10:50
Bursa güne karla uyandı
 Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alan kar yağışı, Bursa'da da sabahın erken saatlerinden itibaren başladı. 

Yağış özellikle yüksek kesimlerde etkili oldu. Şehir merkezinde de oldukça etkili olan kar, trafikte aksamalara sebep oldu. Bazı araçlar yolda kalırken vatandaşlar da yürümekte zorluk çekti. Otobüs duraklarına sığınan vatandaşlar, belediye otobüslerindeki aksamalar sebebiyle beklemek zorunda kaldı. Kar yağışının etkili olması sebebiyle belediye ekipleri de mesaiye erken başladı. Şehir merkezindeki kaldırımlardaki kar küreme çalışmaları sabahın ilk saatlerinde başladı. Kar yağışını bazı vatandaşlar sevinçle karşılarken sınava giden öğrenciler yağıştan olumsuz etkilendi. Bir öğrenci, "Çok kötü oldu, okula gitmem lazım, sınavım var" diyerek kar yağışına hazırlıksız yakalandığını söyledi. 

Halen hava sıcaklığının sıfır derece olduğu Bursa'da kar yağışının bugün ve yarın etkili olması bekleniyor. Bursa Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, en düşük hava sıcaklığının eksi 8 derece olarak beklendiği Bursa'da kar yağışının etkisini Perşembe günü kaybedeceğinin tahmin edildiğini bildirdi. Bu arada Bursa Valiliği'nin meteoroloji müdürlüğü tarafından hazırlanacak rapor doğrultusunda okulların tatil edilip edilmeyeceği yönünde karar vereceği belirtildi.

ULUDAĞ'DA KAR KALINLIĞI 215 SANTİMETRE OLDU 

Bu arada, Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığının sabah yapılan ölçümlerde 215 santimetreye ulaştığı bildirildi. Zirvede hava sıcaklığının eksi 11 derece olduğu açıklandı.

ÇETİN HAVA ŞARTLARI DENİZ OTOBÜSÜ SEFERLERİ İPTAL ETTİRDİ

Olumsuz hava şartları sebebiyle İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO) bazı seferlerin iptal edildiğini açıkladı.

İDO'dan yapılan açıklamaya göre, 07.30 Bandırma-Yenikapı-Bostancı, 08.00 Bursa-Armutlu-Yenikapı-Kadıköy, 09.00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy, 10.30 Bursa-Yenikapi-Kadiköy Deniz Otobüsü seferlerinin elverişsiz hava şartları sebebiyle iptal edildiğini duyurdu.
BUDO'nun iptal ettiği seferler ise şöyle sıralandı:
07.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş) seferi
08.00 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya) seferi
10:45 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya) seferi
09.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş) seferi
09.30 Armutlu (İhlas) - İstanbul (Kabataş) seferi
12.00 Bursa (Mudanya) - İstanbul (Kabataş) seferi
12.30 İstanbul (Kabataş) - Bursa (Mudanya) seferi
Yorumlar (0)