Alexa


Bursa Gürsululardan “Zeytin Dalı" Desteği

“Her Ev Bir Mehmetçik Ocağı, Her Mehmetçik Bir Türk Bayrağıdır” sloganıyla bir araya gelen Bursa’nın Gürsu ilçesinde “Zeytin Dalı”na destek mitingi yapıldı.

Yerel 16.02.2018, 18:42 16.02.2018, 19:14
Bursa Gürsululardan “Zeytin Dalı" Desteği

Gürsu protokolü ve sivil toplum kuruluşları, “Zeytin Dalı Harekâtı”na destek açıklaması yaptı. Belediye, Gürsu Kaymakamlığı ve Kardeşlik Platformu organizasyonuyla düzenlenen mitingde Suriye Afrin’de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı’na destek açıklaması yapıldı. Esnafa hediye edilen Türk bayraklarıyla ilçe donatıldı. Kur’an-ı kerim tilaveti ve duaların okunduğu programda Afrin’e yapılan operasyona destek verilirken, Ay Yıldız Mehteran Takımı’nın marşlarıyla kalabalık coştu.

“Her Ev Bir Mehmetçik Ocağı, Her Mehmetçik Bir Türk Bayrağıdır”


Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Kahraman Mehmetçiğimiz tarafından Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı ile bölge teröristlerden temizlendiğinde, Türkiye’nin güney sınırında güvenli bir hat oluşacak. Bu harekât barışın ve mazlumların haklarının korunması, ülkemizin ve milletimizin terörist saldırılarına daha fazla maruz kalmaması için yapılan, her türlü uluslararası hukuka uygun, meşru ve ahlaki bir harekâttır. Şanlı ordumuz geçmişte olduğu gibi mazlumların, zulme uğrayanların ve barışın yanında, zulmün ve zalimin karşısında durmaya devam etmektedir. İnanıyoruz ki, tarihi şanlı zaferlerle dolu Kahraman Mehmetçiklerimiz Afrin’de de muzaffer olacaktır” dedi.

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
11°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P