Bursa'da Azerbaycan Bayrağı Dalgalandı; iki devlet, tek millet mesajı

Bursa Büyükşehir Belediyesi hizmet binalarına Azerbaycan bayrağı asıldı. Bursa ünlü Tophane saat kulesini Azerbaycan bayrak renkleriyle ışıklandırdı. Bursa’dan ‘iki devlet, tek millet’ mesajı verildi.

Yerel 29.09.2020, 22:17 29.09.2020, 23:33
Bursa'da Azerbaycan Bayrağı Dalgalandı; iki devlet, tek millet mesajı

Ermenistan'ın Kardeş ülke Azrbaycan'ı saldırı gerçekleştirmesi ardından Azerbaycan birlikleri tarafından saldırılara karşı operasyon duzenlendi. Bu duruma Türkiye'nin her yerinden destek gldi. Bursa'da Büyükşehir Belediyesi binalarına Azerbaycan Bayrağı asarken, kentin ünlü Tophane saat kulesini Azerbaycan bayrak renkleri ile ışıklandırıldı.

Uzun yıllar gerilimin düşmediği Azerbaycan ile Ermenistan hattında, Ermeni güçlerin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine tansiyon tekrar yükseldi. Azerbaycan ordusunun ‘Ermenistan'ın ateşkesi ihlal etmesi üzerine’ başlattığı operasyonlara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sert tepki göstererek, “Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkânlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır. Uluslararası toplum Ermenistan işgaline karşı durmalıdır” açıklamasını yaptı.

TBMM  Azerbaycan’ın yanında olduğunu, ortak bir bildiriyle dünya kamuoyuna duyurdu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'de hizmet binalarına Azerbaycan bayrağı astı ve Aynı zamanda kentin simgelerinden Tophane saat kulesini Azerbaycan bayrak renkleri olan Kırmızı, mavi ve yeşil renkle ışıklandırdı. Türkiye ile Azerbaycan’ın ‘iki devlet, tek millet’ olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “Geçmişte olduğu gibi bugün de kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
açık