Bursa'da ‘Türkiye ve İslam Dünyası’ Tartışıldı

 Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İncirli Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansta bu ay yazar Ahmet Taşgetiren konuştu.

Yerel 27.12.2016, 12:29 27.12.2016, 13:01
Bursa'da ‘Türkiye ve İslam Dünyası’ Tartışıldı
"Küresel oyun bitmiyor. Bir yerlerde bir kumpas var, bu kumpas diyor ki, ‘Ben senin başına her türlü yapıyı bela ederim’. Öyle bir odak var ki, güçlü Türkiye’yi yok etmek istiyor. Kolay bir zamanda yaşamıyoruz."

Gazeteci yazar Ahmet Taşgetiren, ‘Türkiye ve İslam dünyası’ hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Ahmet Taşgetiren, terör saldırıları neticesi hayatını kaybeden şehitleri anarak konuşmasına başladı. Türkiye’nin istiklal mücadelesine benzer bir mücadele içinde olduğunu anlatan Taşgetiren, “Bu topraklarda yüzyıllardır birçok etnik kavim barış ve huzur içinde yaşadık, şayit birlik olursak bunu devam ettirebiliriz” dedi.

Türkiye’nin 60’lı yıllarda yaşadıklarını şimdi Mısır’ın yaşadığını belirten Ahmet Taşgetiren, “Türkiye artık sorguluyor. Ne zaman bir ülkeyle görüşülse işkilleniyorlar. Batı dünyasının haksız tutumları sebebiyle ülkemiz uzun süredir bunları ve ittifaklarını sorguluyor. Küresel oyun bitmiyor. Bir yerlerde bir kumpas var, bu kumpas diyor ki, ‘Ben senin başına her türlü yapıyı bela ederim’. Öyle bir odak var ki, güçlü Türkiye’yi yok etmek istiyor. Kolay bir zamanda yaşamıyoruz. İslam dünyasının, Türkiye’nin idealleri, ümmet oluş hedefindeki istikametinin önünü kesmek isterler. O yüzden millet olarak dirençli olmak, zamanı iyi değerlendirmek, güçlenmek lazım. Diplomasinin arkasında ekonomik ve askerî gücümüzün de olması lazım. Bu 3 günde olacak iş değil, hepsinin bir koza gibi örülmesi lazım” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Ahmet Taşgetiren ile konferansı yöneten Selahaddin Kocaaslan’a teşekkür ederek, BUSMEK kursiyerlerinin hazırladığı Yeşil Türbe çinisi takdim etti.
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
24°
açık