Alexa

Canik Belediyesi Fırınları Denetledi

Ramazan ayı dolayısıyla denetimlerini sıklaştıran Canik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın Ramazan ayını sorunsuz geçirmesi amacı ile fırınlara denetim yaptı.

Canik Belediyesi Fırınları Denetledi

Canik Belediyesi zabıta ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla fırın ve gıda imalathanelerini denetledi.

Görevliler tarafından halkın hijyen kurallarına uygun gıda tüketmesini sağlamak amacıyla yapılan denetimlerde, ruhsat ve evrak kontrolü hijyen kuralları, ürünlerin son kullanma tarihleri kontrol edilip edilmediğine ve fiyat etiketlerinin olup olmadığı denetlendi.

Canik İlçe genelinde Zabıta 29 fırını denetledi. Canik Belediyesi Zabıta denetimlerinde genel temizlik, hijyen kuralları, iş kıyafetleri, unların depolama şartları, üretimde kullanılan alet ve ekipmanın temizliği, ekmek ve pide gramajı, terazi, hamur bezi kontrolleri yapıldı. 

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı “İnsan sağlığı bizim için her şeyden önemli. Denetimlerimizi esnafımızı zor durumda bırakmak için değil, evine yiyecek götüren vatandaşların hijyenik koşullarda üretilmiş gıdaları tüketebilmeleri için yapıyoruz. Esnafımızın genel manada bilinçli olduğunu da görüyoruz. Bu duyarlılık için esnafımıza da ayrıca çok teşekkür ediyoruz ” dedi.

Canik Belediyesi olarak halkın sağlığına büyük önem verdiklerini belirten Sandıkçı, "Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz ilçe genelinde imalat ve satış yapan fırınları sürekli denetliyor. Bu denetimlerdeki amacımız bu mübarek ayda vatandaşlarımızın sağlığıyla oynanmasını engellemek ve bu ayın kutsallığına gölge düşürmek isteyenleri önlemek. Özellikle bu ayda halkın en çok tercih ettiği pide ve ekmek imalatı yapan fırınların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda imalat yapmalarına dikkat ediyoruz. Bu denetimlerimiz sadece Ramazan ayında yapılmıyor. Denetimlerimize devam edeceğiz ”dedi.


 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 22:06
YORUM EKLE