Canik Belediyesi Meclis Üyelerinden Samsun Üniversitesine Destek

Canik Belediye Meclis üyelerinin bağışladığı huzur haklarıyla Samsun Üniversitesi'ne tefrişat desteği verildi.

Yerel 09.02.2021, 15:55
Canik Belediyesi Meclis Üyelerinden Samsun Üniversitesine Destek

Canik Belediye Meclis üyelerinin bağışladığı huzur haklarıyla tefrişatı tamamlanan 2 eğitim sınıfının açılış programına Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın, Canik Belediye Meclis Üyeleri ve eğitimciler katıldı.

Açılış programında konuşan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 2019 yılı Ağustos dönemi meclis toplantısında oy birliği ile Samsun Üniversitesine iki eğitim sınıfının huzur haklarıyla tefrişatının yapılması kararını aldıklarını, bu gün aldıkları o kararın ne kadar anlamlı olduğunu hep birlikte gördüklerini belirtti. Sandıkçı, bu kararı alan tüm meclis üyesi çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek şunları söyledi:

"Yine Üniversite yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Böylesi güzel bir kampanyayı başlatarak öncülük ettikleri için. Güzel şehrimizin gözbebeği olan Samsun Üniversitemizde, Meclis üyesi kardeşlerimiz, çalışma arkadaşlarımız huzur haklarıyla işte gördüğünüz bu iki güzel eğitim sınıfının tefrişatının yapılmasını sağlamış oldular. Günümüz bilgi toplumunun en önemli kurumlarından olan üniversitelerimiz ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda, kuruldukları kentin, ülkenin, hatta dünyanın gelişimine önemli katkılar sağlayan güzide kurumlarımızdır. Ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayan, bilim insanlarının yetiştiği ilim, irfan yuvası olan eğitim kurumlarımıza verilen destekten daha önemli ne olabilir ki. Bu anlamda çalışmalarımızı gerçekleştirirken üniversitelerimizden istifade etmek, fayda sağlamak hem biz yerel yöneticiler için, hem de genel anlamda ülkemiz için büyük katkılar sağladığı inancıyla, meclis üyelerimizin huzur haklarıyla tefrişatı gerçekleştirilen eğitim sınıflarında eğitim alacak öğrenci kardeşlerimize başarılar diliyorum. Tekrardan huzur haklarını bağışlayan eğitim gönüllüsü meclis üyesi çalışma arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)