banner399

banner400

banner398

banner401Canik Belediyesi'nden Koronavirüs İzni

Koronavirüs salgın hastalığına karşı tedbirler alan Canik Belediyesi, çalışanlarına, sağlık sorunu olanlara idari izin kullandırmaya başladı. Sandıkçı yaptığı açıklamada, "Yıllık izin hakkı olmayan çalışanlarımıza da mazeret izni noktasında gerekli kolaylığı sağlıyoruz" dedi.

Yerel 26.03.2020, 15:05
Canik Belediyesi'nden Koronavirüs İzni

Dünyada yayılmaya devam eden koronavirüs can almaya devam ederken, Türkiye'de de sıkı tedbirler alınıyor. koronavirüs salgın hastalığına karşı tedbirler alan Canik Belediyesi, personelinin de sağlığı açısından idari izin kullandırılıyor.

KRONİK HASTALIĞI OLANLARA İZİN

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı açıklamasındaizinler noktasında personele gerekli kolaylığı gösterdiklerini belirterek, "Halkımıza yönelik önlemleri alırken, kamu hizmeti sunan ve ilçemize hizmet için canla başla çalışan mesai arkadaşlarımızı da unutmuyoruz. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı'nın yayınladığı genelge doğrultusunda çalışanlarımızdan 60 yaş ve üzerinde olanlara ve kronik hastalığı olanlara 16 Mart tarihinden itibaren 12 günlük idari izinlerini kullandırıyoruz. Bunların yanında okul öncesi ve ilk-ortaokul çağında çocuğu olan kadın çalışanlarımızın da izin taleplerini karşılıyoruz. Yıllık izin hakkı olmayan çalışanlarımıza da mazeret izni noktasında gerekli kolaylığı sağlıyoruz" dedi.

CANİK BELEDİYESİNDE HİZMETLER AKSAMAYACAK

Başkan Sandıkçı, "Genelgeye göre, yeni tip Koronavirüs salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla salgınla mücadeleyi, etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmayacak ve kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde, ihtiyaçlarımızı karşılayacak kadar asgari sayıda personelimizle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mesaisine devam eden arkadaşlarımızın çalışma ofislerinde de çeşitli düzenlemeler yaparak sosyal alan mesafesine uyumlu hale getirdik. Ayrıca ihtiyaç halinde göreve hazır olacak şekilde, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleriyle de çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

SANDIKÇI; BÜTÜN GAYRETİMİZ HALKIMIZIN SAĞLIĞI İÇİN

Çalışanlara ve vatandaşlara sağlıklı hayat dileyen Başkan Sandıkçı açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Devletimizin aldığı bütün kararları harfiyen uyguluyoruz. Belediyeler hizmet sektörleridir. Sorumluluk alanlarındaki halkının yaşamlarını kolaylaştırmak, sağlıklı yaşamalarını sağlamak için de gerekli çalışmaları, hizmetleri yürütmek zorundadır. Şu an görevlerini sürdüren çalışanlarımızdan özellikle bu dönemde çok daha özverili olmalarını istiyoruz.Tüm Dünyayı etkisi altına alan bu salgın hastalıktan kurtulana kadar hep birlikte, özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm çalışanlarımıza ve halkımıza sağlıklı yaşamlar diliyorum. Evlerimizde kalalım, sağlıklı kalalım" 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
sisli