banner434

banner433

Canik Belediyesi Okullara Maske Dağıttı

Canik Belediyesi, okullarda yaptığı dezenfeksiyon, temizlik ve hijyen çalışmalarının ardından, öğretmen ve öğrencilere maske dağıtımı yaparak salgınla mücadelesini sürdürüyor.

Yerel 01.04.2021, 21:22 02.04.2021, 00:18
Canik Belediyesi Okullara Maske Dağıttı

Canik Belediyesi Sivil Savunma Birimi ekipleri ilçe genelindeki okullara 50 bin adet maske dağıtımı gerçekleştirdi. Normalleşme süreciyle birlikte yüz yüze eğitime başlayan tüm okullarda dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler 50 bin adet maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Dezenfeksiyon işlemleri

İnsan sağlığının her şeyden çok daha önemli olduğunu belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı yaptığı açıklamada, “Salgın hastalığın ülkemizde görüldüğü andan itibaren salgının önlenmesine yönelik mücadelemizi tavizsiz bir şekilde sürdürüyoruz. İlçemiz genelinde sokaklarımızın antibakteriyel sabunlu suyla yıkanması, tüm ortak kullanım alanlarına dezenfeksiyon işlemleri, kamu kurumlarımızın dezenfeksiyon işlemleriyle birlikte, marketlerde, pazar yerlerimizde denetimlerimizi sürdürüyoruz.

BİRLİKTE MÜCADELE

İlçe insanımızın maske mesafe kurallarına uymalarını sağlamak için ekiplerimiz ilçemiz genelinde uyarı anonslarını sürdürüyor. Biz yerel yöneticiler olarak sık sık esnaflarımızı bizzat ziyaret ederek pandemiyle mücadele konusunda bilgi paylaşımında bulunuyoruz. İnşallah hep birlikte gösterdiğimiz bu mücadele bu gayretler bu emekler boşa gitmeyecek. Çok yakın zamanda bu salgından da birlikte mücadele ederek eski günlerimize, özlem duyduğumuz günlerimize kavuşmuş olacağız.

Pandemiyle mücadelemiz her alanda tavizsiz bir şekilde devam ediyor.

Normalleşme süreciyle birlikte yüz yüze eğitime başlayan okullarımızda da geleceğimizin teminatı yavrularımızın çok daha temiz ve hijyenik ortamlarda eğitim almaları için çalışmalarımız sürüyor. Bölgemizdeki okullarımız bir program dahilinde öğrencilerimizin sağlığı için dezenfekte ediliyor. İlçemiz genelinde uyguladığımız maske dağıtımını okullarımızda da öğretmen ve öğrencilerimizin de salgından korunmaları için, sağlıklı bir şekilde eğitimlerini almaları için uyguluyoruz. Pandemiyle mücadelemiz her alanda tavizsiz bir şekilde devam ediyor. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizden özellikle ricamız maske, mesafe, temizlik ve hijyen kurallarına uymalarıdır. Bu vesile ile yüz yüze eğitime devam eden tüm öğretmen ve öğrencilerimize sağlık diliyorum, başarı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)