Canik Belediyesinden Örnek Bir Uygulama

Canik Belediyesi, ilçede bulunan hastaneler, sağlık ocakları, Kızılay Kan Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve eczanelerde görev yapan sağlık çalışanları için LÖSEV’in kendi yetiştirdiği mandalinalardan alarak Pandemi sürecinin kahramanlarına dağıttı.

Yerel 23.11.2020, 19:34 24.11.2020, 00:15
Canik Belediyesinden Örnek Bir Uygulama

Canik Belediyesi adından söz ettirmeye devam ediyor. Canik'te bulunan hastaneler, sağlık ocakları, Kızılay Kan Merkezi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve eczanelerde görev yapan sağlık çalışanları için LÖSEV’in kendi yetiştirdiği mandalinalardan alarak Pandemi sürecinin kahramanlarına dağıttı.

ÖRNEK BİR UYGULAMA

Canik Belediyesi COVİD 19 Mücadele ve Destek Birimi kurarak salgın ile mücadeleyi en üst seviyede devam ettiriyor. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ikinci dalganın yaşandığı bu günlerde Türkiye'de ilk defa uygulanan örnek bir uygulamaya imza atarak, LÖSEV’in kendi ürettiği mandalinalardan alım yaptı ve sağlık çalışanlarına ulaştırdı.

Sandıkçı konuyla lgili yaptığı açıklamada, “Attığımız her adıma büyük önem veriyoruz. Her adımın bir katkı sağlaması için ince eleyip sık dokuyoruz. LÖSEV ülkemizde önemli bir kurum. Önemli hizmetler veriyor. Sağlık çalışanlarımız bizim gerçek kahramanlarımız. Bu zorlu süreçte hem LÖSEV’e destek olmak hem de sağlık çalışanlarımız için başlattığımız uygulamaya ilk adımımızı atmış olduk” dedi.

SON VAKA GÖRÜLEN KADAR YANLARINDAYIZ

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Gerçekten olağanüstü şartların yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. Her açıdan hayatı ve yaşam sürecimizi etkileyen bu virüsten ancak birlikteliğimizi koruyarak güzel günleri tekrar geri getirebiliriz. Geçtiğimiz günlerde de sağlık çalışanlarımızla ilgili teyakkuz halinde olacağımı söylemiştim. Onlar bu zorlu viraja sadece mesleklerini değil yüreklerini de koyarak bizim için inanılmaz bir mücadele veriyorlar. Biz de onlar için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Canik Belediyesi COVİD 19 Mücadele ve Destek Birimi ilçemizde görev yapan sağlıkçılarımız için özel uygulamalar yapmaya devam edecek. Son Vaka Görülene kadar bütün gücümüzle vatandaşımızın ve sağlık çalışanlarımızın yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)